Haber

AR / VR Eğitimleri Koç Üniversitesi'nde

AR / VR Eğitimleri Koç Üniversitesi'nde

Koç Üniversitesi Karma Gerçeklik Laboratuvarı, Yaratıcı Endüstrilerde Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile IOT, Bio-sensörler, dijital ikiz, 3B modeller gibi kullanıcı ile etkileşimli tasarım araçlarını kullanarak yeni nesil arayüzler geliştirmek üzere İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile kurulmuştur.

KARMA Lab 18 Şubat - 18 Ekim 2019 tarihleri arasında Sanal ve Artırılmış Gerçeklik Eğitimleri verecek, Başvuranlar arasından 40 kişi Karma Lab’de yüz yüze uygulamalı, mentörler eşliğinde ücretsiz eğitim almaya hak kazanacaktır. Ayrıca bir diğer 40 kişi proje ortağı ATÖLYE ve KWORKS'te yapılacak uzaktan eğitim programları için seçilecektir.

Program farklı disiplinlerden gelen yaratıcı ekipler halinde çalışarak proje geliştirme süreçlerini uygulamalı olarak öğretmeyi hedefler. Katılımcılar, 1- 4 ay boyunca Sanal ve Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile ilgili teorik ve uygulamalı bilgi, görev dağılımı ve proje şefliği prensiplerini öğrenecek; İzleyen 5 ile 8. aylar arasında gruplara ayrılarak Mentörler eşliğinde proje geliştireceklerdir. Geliştirilen projeler program sonunda İstanbul'da sergilenecek, Seçilen 3 proje Ekim 2019’da Amsterdam VR Days etkinliğinde sergilenerek tanıtılacaktır.

Eğitimlerin ilk 4 ayı 18 Şubat - 12 Haziran arasında Pazartesi - Çarşamba saat 19.00 - 21.30 arasında Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsünde gerçekleştirilecektir. 18 Haziran - 18 Ekim arasında proje geliştirme için grupların haftada en az 6 saat ayırabilmesi ve koordine şekilde KARMA Lab ekipmanı kullanmak üzere takvimde rezervasyon yaparak, mentörler ile bir araya gelmesi beklenmektedir.

Kimler başvurmalı?

Görsel sanatlar, sahne sanatları, el sanatları, yayıncılık, reklamcılık, editörlük, müzecilik ve sergileme vb alanlarda faaliyet gösteren, dijital uygulama ve yeni medya teknolojilerine meraklı, yaratıcı konsept geliştirme becerilerine sahip kişiler ile Tasarım, Mimarlık, Yazılım, Dijital ve Medya, Film Prodüksiyon vb yaratıcı endüstri alanlarında temel eğitim derecesine sahip veya alaylı dijitalde yaratıcı portfolyoya sahip kişiler.

Eğitimlere katılım ücretsizdir / devam zorunluluğu vardır,
Son Başvuru Tarihi 27 Ocak 2019’dur.
Yer: Koç Üniversitesi Rumelifeneri Kampüsü

Detaylar için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..