Haber

BAU Öğrencileri Klinik Çalışmalarını Amerika’da Yapacak

BAU Öğrencileri Klinik Çalışmalarını Amerika’da Yapacak

Amerika’nın önde gelen sağlık merkezlerinden Arkansas Kalp Hastanesi ile Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) arasında iş birliği protokolü imzalandı. Programın koordinatörlüğünü ünlü bilim insanı Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu yaparken, iş birliği sayesinde her iki ülke arasında kalp hastalıkları konusunda bilgi ve uygulama alışverişi sağlanacak.

Amerika’nın hasta memnuniyeti ve hasta tedavisi sonuçları acısından en önde gelen merkezlerinden birisi olan, Arkansas Kalp Hastenesi ve BAU Tıp Fakültesi arasında eğitim ve araştırma alanında iş birliği protokolü sağlandı. Anlaşma kapsamında BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel ve Arkansas Kalp Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Bruce Murphy arasında protokol imzalandı. Programın koordinatörlüğünü ise Arkansas Kalp Hastanesi’nde görev yapan ve kardiyoloji alanında önemli çalışmalara imza atan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu yapacak. Çilingiroğlu, By-Pass ameliyatı ihtiyacını azaltan damar içi cihaz yöntem buluşlarıyla tıp dünyasını adını duyuran bir isim.

Tıp Dünyasının önemli isimleri Türkiye’de çalışmalar yürütecek!

İmzalanan protokol sayesinde Bahçeşehir Tıp Fakültesi öğrencileri, asistanlık klinik uygulamalarını isterlerse Arkansas Kalp Hastanesi’nde yapabilecekler. Aynı zamanda BAU Tıp Fakültesi akademisyenleri Arkansas Kalp Hastanesi ile ortak projeler yürütebilecek ve tıp dünyasının önemli isimleri Türkiye’ye gelerek seminerler ve uluslararası konferanslara katılacak.

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..