Haber

Teknopark İzmir tarafından yürütülen 150 bin TL hibe destekli BiGG.ASSIST 2.0 programı için başvuru süreci devam ediyor.

BiGG.ASSIST 2.0 programı 150 bin TL hibe destekli

Teknopark İzmir tarafından yürütülen 150 bin TL hibe destekli BiGG.ASSIST 2.0 programı için başvuru süreci devam ediyor.

Girişimcilik ve yenilik ekosisteminin güçlü, köklü ve lider kuruluşlarından olan Teknopark İzmir, genç girişimci adaylarının şirketleşmeleri için önemli bir destek olan TÜBİTAK BİGG Uygulayıcı Kuruluş'u olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu kapsamda, BiGG.ASSIST 2.0 programı ile TÜBİTAK BİGG süreçlerinde eğitim, mentörlük, kuluçka ve daha bir çok hizmet girişimci adaylarına sunulacaktır.BiGG.ASSIST 2.0 programı sayesinde girişimcilerimize Classboom Kuluçka Merkezi ve Teknopark İzmir'in nitelikli eğitmen ve mentorlerinin yanı sıra, güçlü paydaşlarımız ile girişimcilerimize ayrıcalıklı mentorlük, işbirlikleri ve networking hizmetleri sunuluyor.

BiGG.ASSIST 2.0 programı kapsamında paydaşlar:

Kısacası, BiGG.ASSIST 2.0 programı ile girişimci adayları TÜBİTAK BİGG süreçlerine, 150.000 TL'lik hibeye ve çok daha fazlasına sahip olmaktadır.

Başvuru Koşulları

Program kapsamında teknoloji ve yenilik odaklı girişim faaliyetinde bulunmaya aday, teknogirişim sermaye desteği çağrısında belirtilen nitelikleri taşıyan;

  • Ön başvuru tarihi itibariyle örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içerinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci
  • Yüksek lisans veya doktora öğrencisi
  • Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden itibaren en çok 10 yıl önce almış kişi

Aşağıda belirtilen şartları taşıması halinde başvurabilecektir:

  • Daha önce Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği ya da TÜBİTAK 1512 Programı 2. Aşaması kapsamında destek almamış olmak,
  • Ön başvuru tarihi itibariyle herhangi bir işletmenin ortaklık yapısında yer almamak.

Başvuru İçin Tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..