Haber

Teknolojik ve yenilikçi iş fikirlerine 150 Bin TL'ye kadar hibe desteği sağlayan BiGGEGe Programı 2018 yılı ilk dönem çağrısı için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018!

BiGGEge ile teknoloji girişimcilerine hibe desteği

Teknolojik ve yenilikçi iş fikirlerine 150 Bin TL'ye kadar hibe desteği sağlayan BİGEEGe Programı 2018 yılı ilk dönem çağrısı için son başvuru tarihi 31 Temmuz 2018!

BiGGEge; Ege Teknopark, Ege Üniversitesi, nüvEGE Kuluçka Merkezi ve EÜ EBİLTEM-TTO'nun deneyim, yetkinlik ve altyapılarını bir araya getiren bir ön kuluçka programıdır.

Resmi arayüz kuruluşu olarak, TÜBİTAK'ın 150.000 tl'lik hibe desteği sağladığı Bireysel Genç Girişim programı ile bir startup kurmak isteyen girişimci adaylarına özel destek sağlar.
 
BiGGEge'nin saha operasyonlarını koordine edecek olan Ege Teknopark kuluçka merkezi nüvEGE; 2015'ten beri donanım ve yaşam bilimleri odaklı ekren aşama startuplara uçtan uca destek sağlamaktadır. 2017-2018 yıllarında  TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim programına yönlendirdiği girişimler 3 milyon tl'den fazla hibe tohum sermayeye ulaşmıştır. 2017'de TÜBİTAK'a yönlendirdiği 14 girişim takımının tamamının fonlanması ile %100 başarı oranı yakalamıştır. 
 
BiGGEge projesinin resmi yürütücüsü Ege Teknopark başta yaşam bilimleri ve sağlık alanları olmak üzere İzmir ve bölgedeki teknoloji faaliyetlerinde merkezi bir rol üstlenen Türkiye'nin hızla büyüyen Teknoparklarındandır. EÜ EBİLTEM-TTO ise Türkiye'nin en eski ve deneyimli teknoloji transfer ofislerinden biri olarak teknoloji ticarileştirme konusundaki uzmanlık sahibidir.
 
Bu ekosistemin bir parçası olarak TÜBİTAK Bireysel Genç Girişim Programı'na hazırlanmak içintıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..