Haber

BİLGİ öğrencileri ve mezunlarına Almanya’da tam zamanlı iş

BİLGİ öğrencileri ve mezunlarına Almanya’da tam zamanlı iş

BİLGİ öğrencileri ve mezunlarına Almanya’da tam zamanlı iş imkânları!

İstanbul Bilgi Üniversitesi ile 17 ülkede faaliyet gösteren işe alım danışmanlığı firması Trenkwalder arasında yapılan anlaşmayla, BİLGİ öğrencileri ve mezunları Almanya’da tam zamanlı iş imkânlarından yararlanabilecekler.

BİLGİ Sağlık Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrenci ve mezunlarının ağırlıklı olarak faydalanabileceği bu program, BİLGİ’lilere Almanya’da çalışma izni alabilecekleri düzeyde Almanca öğrenmeye de olanak sunacak. BİLGİ, program kapsamında dil desteği almak isteyen ilgili bölüm öğrencileri için seçmeli Almanca dersleri açıyor.

  • B2 seviyesinde Almanca dil bilgisi olan BİLGİ son sınıf öğrencileri ya da mezunları programa başvurarak tam zamanlı iş imkânlarından doğrudan yararlanabilirler.
  • Almanca dil düzeyi B2 seviyesinden biraz düşük olup, orta derecede Almanca bilenler, program kapsamında BİLGİ’nin özel olarak açacağı seçmeli Almanca derslerinden faydalanabilirler. Orta düzeyde Almanca bilen BİLGİ Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri 2019-2020 Akademik Yılı Güz Dönemi’nde açılacak 4 dönemlik Almanca B1 ve B1+ derslerine katılarak dil seviyelerini ilerletme olanağına sahip olabilirler.
  • Ayrıca Trenkwalder’ın dil seviye tespit sınavına katılarak Almanca seviyesini öğrenebilir; dil düzeyi B2 seviyesinden düşük olanlar, program kapsamında Papagei dil programına katılarak dilini geliştirebilirler. Papagei dil programından indirimli olarak faydalanabilir, Almanya’da bir işe yerleştirilme ve deneme süresinin ardından çalışmaya devam etme durumunda dil eğitimi için ödenen ücret iade alabilirler. 


Program hakkında detaylı bilgi almak veya başvuru için: BİLGİTalent Yetenek Gelişimi Birimi [email protected]

 

Detaylı bilgi için tıklayınız!

 

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..