Haber

BİLGİ Politika Yüksek Lisans Programları Bahar Dönemi Başvuruları

BİLGİ Politika Yüksek Lisans Programları Bahar Dönemi Başvuruları

Avrupa Etüdleri, Uluslararası İlişkiler ve Uluslararası Ekonomi Politik alanları ile BİLGİ Politika Yüksek Lisans Programları Bahar Dönemi Başvuruları devam ediyor!

Online Başvuru

BİLGİ lisansüstü öğrencisi olmak için öncelikle online başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Online başvurunuzu gerçekleştirdiğinizde öğrenim görmek istediğiniz programın başvuru koşulları, gerekli evraklar, değerlendirme süreci ile ilgili bilgiler formda belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilir. Online başvuru yapmak için tıklayınız.

Başvuru Koşulları

Her programın başvuru koşulları farklıdır. Başvuru koşullarını programların web sitelerinden öğrenebilir, tüm programların web sitesi linklerine buradan ulaşabilirsiniz. BİLGİ’nin tezsiz lisansüstü programlarında ALES şartı aranmıyor. Geçerli bir dil yeterlilik belgeniz yoksa BİLGİ Lisansüstü Online İngilizce Sınavı’na (BİLET 3) girerek dil seviyenizi tespit edebilirsiniz. BİLET 3 ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Değerlendirme

Online başvurunuz sonrasında uygun bulunmanız halinde değerlendirme için mülakat ve/veya yazılı sınava davet edilirsiniz. Lisansüstü programları değerlendirme tarihlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Ücretler ve Burslar

Lisansüstü programlarında, tercih ettiğiniz programın jürisi tarafından yapılan değerlendirme sonucunda uygun bulunmanız halinde akademik burstan yararlanabilirsiniz. Lisansüstü program ücretleri, burslar ve indirimlerle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız. 

Kabul ve Kayıt

Lisansüstü programlarına kabul edildiğinizde size ön kayıt linki ve kayıt evraklarını içeren bir e-posta gönderilir. Belirtilen süre içerisinde kaydınızı tamamladığınızda öğrenci statüsüne geçersiniz.

 

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..