Haber

Bilgi Üniversitesi'nde Girişimcilik Oyunu

Bilgi Üniversitesi'nde Girişimcilik Oyunu

İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi ile Finlit Partners işbirliğinde düzenlenen 'Girişimcilik 21. yüzyılda Farklılaşmak için Ne Kadar Uygun?' adlı Girişimcilik Oyunu 19 Nisan’da santralistanbul Kampüsü’nde.

Tarih: 19 Nisan 2019
Saat: 18.00-20.00
Yer:santralistanbul Kampüsü

Girişimcilik Oyunu; girişimcilik ve finansal okuryazarlık eğitimi ve yetkinliklerinin güçlendirilmesi amacıyla, Finlandiya’da kurulu Jyvaskyla Uygulamalı Bilimler Üniversitesi tarafından geliştirilen ve ticarileştirilen Team Academy kavramına dayanan eğitim programının mini simülasyonudur.

Team Academy metodolojisinin en önemli unsuru, katılımcılar ile başlangıçta kurulacak olan takımlardır. Takım halinde yürütülen çalışmalar ile katılımcılar, birlikte öğrenerek, çalışarak, fikir ve deneyim paylaşımlarını sağlar, en önemlisi birbirlerinden öğrenirler. Birlikte yürütülen çalışmalar ile gelecek iş hayatlarında önemli olacak iletişim yeteneklerini geliştirirler. Sunum becerileri, bu çalışmalar içinde önemli bir yer tutmaktadır. Çevreler arası işbirliği, problem kavrama ve çözebilme, etkili liderlik ve takım uyumunun sağlanması, korunması bu çalışmalarda geliştirilmesi hedeflenen özellikler arasındadır.

Son başvuru tarihi: 4 Nisan 2019!

 

Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız!

 

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..