Haber

Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Bilişim Teknolojileri Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Sabancı Üniversitesi, Bilişim Teknolojileri (BT) Yüksek Lisans Programı (Professional Masters' Degree in IT) sektöre nitelikli iş gücü kazandırma misyonu ile 2001 yılında çalışmalarına başlamış ve 2002 yılı Güz döneminde eğitime başlamıştır. Program, hızla değişen endüstri gereksinimlerine cevap vermek üzere katılımcılarına teknik altyapı, çözüm üretme yeteneği ve rekabet gücü, endüstriye ise bu becerilere sahip profesyoneller kazandırmayı hedeflemektedir. Eğitim programının tasarımında endüstri beklentileri ve yeni teknolojiler dikkate alınarak teorik bilgilerin uygulamalarla desteklendiği, laboratuvar çalışmalarıyla zenginleştirilmiş bir içerik ve format benimsenmiştir.

Çalışanlara uygun eğitim takvimi

BT Yüksek Lisans Programı çalışan profesyoneller için tasarlanmıştır. Hafta içinde akşam saatlerinde Karaköy Minerva Han’da yapılan dersler çalışma hayatınızı aksatmadan eğitim programına devam etmenizi mümkün kılar. Hafta sonu dersleri ise Cumartesi günleri Tuzla kampusunda yapılmaktadır. Karaköy Minerva Han, deniz yolu, kara yolu ya da raylı sistemler üzerindeki toplu taşıma araçalarıyla kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz merkezi bir konumda bulunmaktadır. Kampus ile 4.Levent ve Kadıköy arasında ulaşım üniversitenin servis araçlarıyla sağlanmaktadır.

Benzersiz bir mesleki ağ

Eğitim süresince derslere gerek tam-zamanlı, gerekse yarı-zamanlı olarak gelen tüm eğitmenlerimizle, BT’nin farklı alanlarında çeşitli konumlarda görev almış olan sınıf arkadaşlarınız ve mezunlarla oluşturacağınız mesleki ağdan kariyeriniz boyunca yararlanma fırsatı bulmuş olacaksınız.

Deneyimli eğitmenler

Eğitmenlerimiz, büyük bir kısmı yurt dışında eğitim görmüş veya görev almış, Bilişim Teknolojileri alanında eğitmen olarak edindikleri deneyim yanında sektör deneyimleri de olan, yazılım ve ağ uygulamaları projelerinde mühendis ve proje yönetmeni olarak çalışmış tecrübeli bir gruptan oluşmaktadır.

Başvuru ve detaylar için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..