Haber

Çobanlık yaparken diş hekimliğini kazandı

Çobanlık Yaparken Diş Hekimliğini Kazandı

Yine bir başarı öyküsü ...

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Musa, katıldığı halk eğitim kursları gibi kurslarla üniversite sınavına hazırlanarak, Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandı.İlçeye 20 kilometre uzaklıkta oturan Musa, Siverek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan üniversite hazırlık kurslarına gitti. Bunun yanında ailesine yardımcı olmak için de çobanlık yapan Musa, girdiği üniversite sınavında başarılı bir sonuç elde etti. Keçikıran ailesinin 11 çocuğundan beşincisi olan Musa, geçtiğimiz yılda sınava girdiğini fakat istediği bölüm olmadığı için tercih yapmadığını söyledi. Geçim kaynakları olan hayvanlarla ilgilenirken aynı zaman da ders çalıştığını anlatan Musa konu ile alakalı şunları söyledi:

"Sabah uyandığımda ilk işim hayvanların yemini vermek oluyordu. Daha sonra ise ilçe merkezindeki halk eğitim merkezinin açtığı kursa katıldım. Eve tekrar gelince de yine koyunlarla ilgilenirdim. Arta kalan vaktimde ders çalıştım. Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesini kazandım. Çok mutluyum." dedi.

Babasının maddi imkansızlıklardan dolayı okuyamadığını fakat çocuklarının okuması için elinden geleni de yaptığını da söylediklerine ek olarak belirtti.

Musa'yı kutluyor, üniversite ve eğitim hayatında başarılarının devamını diliyoruz.

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..