Haber

Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde, 18-19 Şubat 2019 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Dijital Çağda Kariyer ve Yetenek Kongresi

Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İTÜ Kariyer Merkezi’nin ev sahipliğinde, 18-19 Şubat 2019 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek.

Dijital dönüşüm ve Endüstri 4.0 ile birlikte ulaşılacak yeni seviyede, insanların, nesnelerin ve sistemlerin birbirleri ile bağlantısı yaygın ve etkin bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır. Dijital çağda kariyer ve yetenek kongresi, ulaşılacak bu yeni seviyenin büyüme, istihdam, kariyer, yatırımlar, yetenek yönetimi, iş dünyası, akademi dünyası ve devletler için getireceği fırsatlar ve sorumluluklar neler olacaktır? Bu çevrelerin, dijitalleşen çalışma hayatında ve Endüstri 4.0'dan beklentileri neler olmalıdır? gibi soruların yanıtlarını arayacak.
Kongrede; Dijital Çağda İnsan Kaynakları, Geçmişten Günümüze IK: Kariyer ve Yetenek, İnsan Kaynakları Sürecinde Dijital Teknolojiler, Dijitalleşen Dünyada Kişisel Verileri Koruma, Dijitalleşme ve Z Kuşağı gibi ana başlıklar ele alınacaktır.

Dijital çağ ve Endüstri 4.0 hakkındaki en büyük iki kaygıdan biri güvenlik iken, diğeri de teknolojik gelişmelerle paralel robotik sistemlerin yaygınlaşması sonucunda iş kaybı yaşanması ve kariyer planlamalarındaki belirsizlik olarak karşımıza çıkıyor.

Ama bu değişim sürecinde yeni ve çok çeşitli fırsatların da ortaya çıktığı Endüstri 4.0 yatırımlarının kısa vadede yüzde 6 istihdam artışı sağlayacağı, uzun vadede ise başta BT ve mekatronik alanlarında olmak üzere nitelikli iş gücü talebinin ciddi düzeyde artacağı öngörülüyor. Bu beklentiler gerek devletlerin gerekse bireylerin eğitim sisteminden beklentilerini de değiştirmesi kaçınılmaz olacaktır.

Teknoloji ve dijital dönüşüm sürecinde insan kaynakları ile ilgili yayınlanan uluslararası raporlarda, gelecek beş yılda büyük şirketlerin faaliyetlerini dijitale dönüştürmek için yüzlerce milyon dolarlık (bazılarının ise bir milyar dolardan fazla) yatırımda bulunacağına işaret etmektedir. Bu yatırımlar, hiç şüphesiz yüksek kalibreli dijital rollerin işe alımını da kapsamaktadır. Çalışma ayrıca, en iyi dijital yeteneği kendine çekmenin şirketlere yatırımlarında %20-30’a varan tasarruf sağlayabileceğini de açıklıyor. Türkiye’de işverenler bu gelişme karşısında nasıl reaksiyon gösterebilir ve kuruluşları için en iyi dijital ve çağın yeteneğini nasıl keşfedebilir- işe alabilir? İşte bu ve buna benzer soruların cevapları Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi’19’da.

Dijital Çağ’da Kariyer ve Yetenek Kongresi’19 destek ve katkı vermek isteyen, reel sektör firmaları, akademisyenler ve geleceğin iş insanlarının katılımına açık serbest bir platformdur.

Program:

8:30 - 9:30Kayıt
9:30 - 10:00Açılış KonuşmasıDoç. Dr. Hatice Camgöz Akdağ,İTÜ Kariyer Merkezi 
Başkanı ve Konferans Başkanı

Prof. Dr. Lütfihak Alpkan,İTÜ Rektör Yardımcısı
Keynote Speaker 1ModeratörDoç. Dr. Hatice Camgöz Akdağ,İTÜ Kariyer Merkezi ve Konferans Başkanı, İTÜ İşletme Müh. Öğr. Üyesi
10:00 - 10:30"Dijital Çağda İnsan Kaynakları"Konuşmacı :Niyazi BekiroğluSanal Uzman Genel Müdürü
10:45 12:30Panel 1 
"Geçmişten Günümüze İK: Kariyer ve Yetenek Yönetiminde Yeni Trendler"
Moderatör:Doç. Dr. Sezi Çevik Onar,İstanbul Teknik Üniversitesi Kalite Koordinatörü ve Endüstri Müh. Öğr. Üyesi
Panelistler:Fatih UYSALKariyer.Net Genel Müdürü
Zulal Öztürk KayaZorlu Holding İK Direktörü
Feyza NarlıManpowerGroup Turkey General Manager
Bengü BilikBeze Grup Kurucu Başkanı
Nermin MirzaPetrol Ofisi İnsan Kaynakları Direktörü
Dr. Öğr. Üyesi Ulaş BaysalİTÜ İşletme Müh. Öğr. Üyesi
12:30 - 13:30Öğle Yemeği
Keynote Speaker 2ModeratörDr. Öğretim Üyesi Çiçek Ersoy,İTÜ Kariyer Merkezi Başkan Yardımcısı ve Konferans Eş Başkanı ve İşletme Müh. Öğr. Üyesi
13:30 - 14:00"TC Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi 2019 Yetenek Yönetimi Vizyonu"Konuşmacı :Dr. Seda Çelik TekerCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi
14:00 15:15Panel 2 
"İnsan Kaynakları Sürecinde Dijital Teknolojiler"
Moderatör:Doç. Dr. Başar ÖztayşiİTÜ Endüstri Mühendisliği Öğretim Üyesi
Panelistler:Doç. Dr. Deniz TunçalpİTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü ve İşletme Müh. Öğr. Üyesi
Kadir ToprakçıPEAKUP Operasyon Direktörü
Haldun PakRasyotek Yönetim Kurulu Başkanı
Bora ŞenBilge Adam Operasyon Direktörü
Dr. Öğr. Üyesi Çiçek ErsoyİTÜ İşletme Müh. Öğr. Üyesi
15:15 - 15:30Kahve Arası
15:30 16:30Panel 3 
"Dijitalleşme ve Z Kuşağı için Yetenek ve Kariyer Yönetimi"
Moderatör:Prof. Dr. Gülname Turan,İstanbul Teknik Üniversitesi, Kurumsal İletişim Direktörü
Panelistler:Uzm. Dr. Tuğba KosovaÇocuk ve Ergen Psikiyatristi
Cem SezginDeloitte Türkiye Ortağı
Neslihan AslıhanAile ve Çift Terapisti
Cem DemirbaşİTÜ Psikolojik Danışmanlık Rehberlik Birimi Direktörü
Eray ErdoğanLala Eğitim Teknolojileri Kurucu Ortağı

Kayıt olmak için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..