Haber

Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi

Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi

Dokuz Eylül Üniversitesi Girişimcilik Akademisi kısa adıyla DEGA, Dokuz Eylül Üniversitesi, Dokuz Eylül Teknoloji Transfer Ofisi ve DEPARK AŞ’nin girişimcilik hızlandırma ve kuluçka faaliyetlerini yürütmek üzere 2013 yılında kurulmuştur. Bünyesinde bulundurduğu uzman eğitim kadrosu, mentor ağı, kuluçka ve ön kuluçka merkezleri ile birlikte sizlerin fikirlerine değer katmayı amaçlamaktadır.Bu amaçla üniversite içinde ve dışında uygulamalı girişimcilik eğitimleri, iş planı hazırlama destekleri, teknik ve ticari mentorluk hizmetleri, uluslararasılaşma faaliyetleri, yatırımcı buluşmaları, fikri ve sınai haklara ilişkin hizmetleri, toplantı, networking organizasyonları gerçekleştirmekteyiz. Bunların yanında, henüz şirketleşme aşamasına gelmemiş kişilere ön kuluçka ve şirketleşme aşamasında girişimcilerimize kuluçka hizmetleri de sizlere sunduğumuz bazı destekler arasında yer almaktadır. İyi bir gelecek için girişim zamanı sloganıyla çıktığımız girişimcilik yolculuğunda DEGA fırsatlarını girisim.deu.edu.tr adresinden takip edebilirsiniz.

DEPARK AŞ, TÜBİTAK BİGG programı 1.Aşama Uygulama Kuruluşu olarak sizlerin fikirlerini hayata geçirebileceği BİGG DEGA programına davet ediyor. 

Programın ilk yılında BİGG DEGA, bölgesinde en çok hibe desteği kazananları ağırlayarak önemli bir başarıya imza attı. Toplamda 2.200.000 TL’lik hibe desteği ile kurulan şirketlerimiz DEPARK bünyesinde faaliyetlerine başladılar. Bir iş fikriniz olup girişimci yetkinliklerinizi arttırmak ve iş fikrinize finansal destek sağlamak istiyorsanız BIGG DEGA’ya başvurmanın tam zamanı… 

BİGG DEGA PROGRAMI KAPSAMINDA SUNULACAK HİZMETLER:
 

 • Girişimcilik ve İş Planı Hazırlama Eğitimleri
 • Mentorluk İş Planı Değerlendirme
 • Teknik Doğrulama İş Rehberliği
 • Sanayi Doğrulama İş Rehberliği
 • Ön prototip geliştirme desteği
 • Ön kuluçka ofis alanı
 • Temel laboratuar olanakları
 • Yatırımcı buluşmaları
 • Uluslararası yatırımcı etkinliklerine katılım
 • Uluslararası kuluçka merkezlerinde ofis açma olanağı

 

BAŞVURU ŞARTLARI

 

Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok on yıl önce almış adaylar programa başvuru yapabilirler. Başvuru şartlarını detaylı olarak incelemek için bigg.tubitak.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ!

 

Editör / Ece İçmez

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..