Haber

E-YDS 2019/2 İngilizce Sınav Başvuruları Başlıyor

E-YDS 2019/2 İngilizce Sınav Başvuruları Başlıyor

e-YDS 2019/2 İngilizce alanında yapılacak olan yabancı dil sınavı için başvurular 23 Ocak 2019’da başladı. Son başvuru günü ise 7 Şubat 2019 tarihi 00.00’a kadardır. Adaylar ÖSYM sistemi üzerinden elektronik olarak başvuru yapacaklardır. Bugün 16.45’ten itibaren başvurular açılmıştır.  

Sınava katılacak olan aday sayısı sınırlı olduğu için erken başvuru yapmak gereklidir. Ödemesini en önce yaparak başvuruyu tamamlayana adaylar sınava girebilecektir. Kontenjanın dolması halinde sistem tarafından adayların ödeme yapması engellenecektir. 16 Şubat 2019 tarihinde yapılacak olan sınav yalnızca Ankara, İstanbul ve İzmir’de bulunan e-sınav uygulama binalarında yapılacaktır. Ankara’da 3.300 kişi, İstanbul’da 432 kişi, İzmir’de 112 kişi için kontenjan mevcuttur. Başvurular alınırken bu kontenjanla sınırlı olarak başvurular kabul edilecektir.

Adaylar Sisteme Aşina Olmalı
Adaylar e-sınav binalarında sınava gireceği için ara yüzleri daha önceden tanımalıdır ve cevaplama sistemine aşina olmalıdırlar. Bu yüzden adaylar için önceden deneme e-sınavı yapılacaktır. Adaylar mutlaka bu denemeye girmelidir ki sınav esnasında sistemsel sorunlar yaşamamalıdırlar. Ayrıca adaylar saat 13.30’dan sonra sınav binaların alınmayacaktır. Bu sebeple adaylar bu saatten önce sınav binalarının önünde hazır bulunmalıdırlar. 

Adaylara İngilizce alanında dil sınavı yapılacak olup, 80 soru yöneltilecektir. Sınav süresi 180 dakika (3 saat) olacaktır.

E-YDS ile ilgili görsel sonucu

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..