Haber

Ege Bölgesi Kariyer Fuarı

Ege Bölgesi Kariyer Fuarı

 

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, bu yıl Ege Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecek 'Ege Bölgesi Kariyer Fuarı' 20-21 Mart 2020'de, İzmir Kültürpark'ta kamu, özel sektör ve iş dünyasını; üniversite öğrencileri ve mezunlarıyla bir araya getirecek.

Fuar Detayları: Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi himayesinde, Ege Üniversitesinin koordinatörlüğünde, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak'ın destekleri ile düzenlenecek olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nda Ege Bölgesi'ndeki üniversitelerin öğrencileri, bakanlık temsilcileri ve iş dünyası ile bir araya gelecek. “Yetenek Her Yerde” temasıyla, 2019 yılında yola çıkan “Bölgesel Kariyer Fuarları”, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, üniversiteler, kamu kurumları, özel sektör ve meslek odalarının işbirliği ile gerçekleşiyor. Bu kapsamda bu yıl, “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı”nın koordinatörlüğünü Ege Üniversitesi üstlendi. 20-21 Mart 2020 tarihinde İzmir Kültür Park Fuar alanında yapılacak kariyer fuara EÜ dışında 16 bölge üniversitesi katılacak.

İzmir Ticaret Odası tarafından desteklenen fuar kapsamında öğrenciler ve mezunlar, bakanlık yetkililer, firmaların insan kaynakları temsilcileri ile buluşarak iş-staj fırsatları, kariyer imkanları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alabilecek, iş görüşmelerinde bulunabilecek.

Fuarda ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinlikleri, paneller, mülakat simülasyonları ve firmaların İK temsilcileri ile yapılacak mülakatlar yer alacak.

Katılımcı firma ve kurumlar, İzmir Kültürpark fuar alanında 2 gün boyunca stant açarak Ege Bölgesi'ndeki 17 üniversitenin farklı bölümlerinden katılım gösterecek öğrencilere ve mezunlara kendilerini tanıtma olanağı bularak iş ve staj başvurularını kabul edebilecek. Ayrıca mezunlar ve son sınıf öğrencileri ile mülakat yapmak isteyen kurum ve şirketlere mülakat odası tahsis edilecek.

Fuara Katılacak Üniversiteler
Ege Üniversitesi koordinatörlüğünde fuara katılacak diğer üniversiteler ise şunlar; Dokuz Eylül, İzmir Yüksek Teknoloji, Katip Çelebi, İzmir Demokrasi, Bakırçay, İzmir Ekonomi, Yaşar, Tınaztepe, Aydın Adnan Menderes, Manisa Celal Bayar, Balıkesir, Uşak, Pamukkale, Muğla, Kütahya Dumlupınar ve Kütahya Sağlık Bilimleri üniversiteleri.

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..