Haber

Etkili Diyalog ve Diksiyon - Spikerlik eğitimi

Etkili Diyalog ve Diksiyon - Spikerlik eğitimi

Yeditepe Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi tarafından Etkili Diyalog ve Diksiyon - Spikerlik eğitimi, Eğitmen Gökhan Özer tarafından 15 - 16 - 22 - 23Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir. Son başvuru tarihi 10 Şubat 2020!

Eğitim Amacı

“Bilmek Çok Şey Bildiğini Aktarabilmek Her şeydir” *Günlük hayatta, iş başvurularında ve çalışma ortamında kendinizi ifade ederken zorlanıyor musunuz? Ya da kendinizi daha iyi ifade etmek mi istiyorsunuz? *Türkçe’yi doğru ve anlaşılır biçimde kullanmak için ne yapabiliriz? Sözlerimizi vücut dilimizi kullanarak nasıl daha etkili hale getirebiliriz? * "Doğaçlama konuşma" yapmak bir kabus mu bizim için? *Peki mesleği ‘’konuşmak’’ olan spikerler acaba bu işi nasıl yapıyor? Benzer soruların cevabı, uygulamalı olarak bu programda… Kendinizi bu programda dile getirin... Çünkü her şey sözle başladı…

Kimler Katılabilir

İş başvurularında, mesleğinde ya da günlük yaşamında kendini sözlü olarak ifade zorluğu yaşayan ancak konuşma yeteneğini geliştirmek isteyenler ile spikerlik mesleğinin özelliklerini merak eden herkes katılabilir.
 
İstek Vakfı Okulları öğrencilerine ve çalışanlarına, Yeditepe Üniversitesi öğrencilerine, çalışanlarına ve mezunlarına, İSTEKKART sahiplerine %10 indirim yapılacaktır.  İndirimli ücret KDV Dahil 585 TL'dir.

Kontenjan
Minimum : 5 Maksimum : 10

Son Başvuru Tarihi

10/02/2020

Eğitim İçeriği

 
1. GÜN
Dil nedir? Diller nasıl gruplanır? Lehçe-Şive-Ağız ayrımı nasıl yapılır? Standart Dil ve Resmi Dil ne demektir? Konuşmayı etkileyen unsurlar nelerdir? Konuşma bozukluklarına hangi örnekler verilebilir? Nefesin konuşmadaki rolü nedir? Konuşma açısından ses ne anlama gelir? Sesin nitelikleri nelerdir? Sesin konuşmaya dönüşmesindeki unsurlar nelerdir?
 
2. GÜN
Türkçe’nin söz varlığını hangi kaynaklar oluşturur? Türkçe’nin ses özellikleri nelerdir? Birden fazla söyleniş şekli olan harfler ve söylenişi değiştiren harf hangileridir?
UYGULAMA
 
3. GÜN
Kelime ve cümle vurgusu nedir? Ton nedir? Tonlama nasıl yapılır? Anlatım türleri nelerdir? Ulama nasıl yapılır? Yanlış seslendirilen ve yanlış vurgulanan sözcükler hangileridir?
UYGULAMA
 
4. GÜN
Spikerlik nedir? Spikerliğin özellikleri nelerdir? Haber/ Program Spikerliği ile Spor Spikerliği farklılıkları nelerdir? Beden Dili nasıl kullanılır? Doğaçlama nasıl yapılır? Farklı amaçlarla konuşma yöntemleri (Sunum-Tanıtım-İş Başvurusu) nasıl uygulanır?
UYGULAMA
 
Eğitim 4 gün/16 saattir. Eğitim 15 - 16 - 22 - 23 Şubat 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Kayıt için tıklayınız!

Image

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..