Haber

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Fakülte ve yüksekokulların isimleri değişti

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’ne bağlı İletişim Fakültesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne bağlı Hukuk Fakültesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bağlı Hukuk Fakültesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne bağlı Hukuk Fakültesi, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bağlı Yabancı Diller Yüksekokulu, Ege Üniversitesi’ne bağlı Birgivi İslami İlimler Fakültesi ile Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’ne bağlı Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruldu.

KERKÜK VE CERABLUS'A YÜKSEKOKUL


Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ne bağlı Kerkük ve Cerablus'ta iki ayrı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurulması kararlaştırıldı. 

 

BAZI FAKÜLTELERİN İSİMLERİ DEĞİŞTİ 


Kapadokya Üniversitesi’ne bağlı Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin adı Mimarlık, Tasarım ve Güzel Sanatlar Fakültesi; TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’ne bağlı Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin adı ise Mimarlık ve Tasarım Fakültesi olarak değiştirildi. Ayrıca Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı Söke Sağlık Yüksekokulu’nun kapatılması kararı alındı.

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..