Haber

Gelişim Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı

Gelişim Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı

Gelişim Üniversitesi Özel Yetenek Sınavı Grafik Tasarımı Bölümü * TYT'de 150 Puan Barajını aşan öğrenciler için LİSANS okuma fırsatı devam ediyor.

YETENEK SINAVINA GİREBİLMEK İÇİN TYT DEN 150 VEYA ÜZERİ PUAN ALMANIZ GEREKMEKTEDİR. 

 Yetenek Sınav ücreti : 100 TL dir. 

 2 Adet Vesikalık Fotoğraf : 4.5 x 6 cm ebadında, son 6 (altı) ay içinde çekilmiş ve adayın açık olarak tanınmasına imkân verecek 2 adet fotoğraf (resimlerin arkasında adayın adı ve soyadı aday tarafından yazılarak teslim edilecektir). 
 Nüfus Cüzdanı: T.C. Kimlik No yazılı, fotoğraflı ve onaylı nüfus cüzdanı fotokopisi (aslı ile karşılaştırılacaktır) 
 Başvuru Formu (Üniversitemizden alınacaktır.) 
 Dekont veya Makbuz :  Ödeme üniversitemizde yapıldı ise üniversitemizden, bankaya yapıldı ise bankadan alınacaktır. (Banka dekontu üzerine adayın TC kimlik numarası, Adı Soyadı ve ‘ÖZEL YETENEK SINAVI ÜCRETİ" ibaresi mutlaka yazdırılmalıdır). 
 Lise Diploması veya Gecici Mezuniyet Belgesi aslı ve fotokopisi 
 Temel Yeterlilik Testi (TYT) Sonuç Belgesi getirilmesi gerekmektedir. 

*** Beden Eğitim ve Spor Yüksek Okulu Özel Yetenek Sınavına girecek adayların ayrıca aşağıdaki evrakları da getirmeleri gerekmektedir. 

 Sağlık Raporu: Sağlık Raporu: Resmi ve Özel sağlık kuruluşlarından alınmış sağlık raporu. "Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu sınavlarına girmesinde ve/veya Spor yapmasında sakınca yoktur" ibaresi yer almalıdır. 
 Sporcu Özgeçmişi:  Adayın sporcu özgeçmişi belgesi (aslı veya aslı gibidir onaylı) 
 Millilik Belgesi: Milli sporcular için Spor Genel Müdürlüğü’nden alınmış Millilik belgesinin aslı veya noter onaylı sureti (Spor Genel Müdürlüğü’nden en az Genel Müdür Yardımcısı onaylı, ilgili Federasyon Başkanı ve Genel Sekreteri imzalı) olması gerekmektedir. (Sadece Futbol branşı için Türkiye Futbol Federasyonu’ndan alınan resimli ve onaylı millilik belgesi kabul edilecektir). İlgili belge için fotokopi veya faks kabul edilmeyecektir. Adayların şahsen başvuruları sırasında ilgili belgeyi kayıt görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir. Teslim edilmeyen millilik belgesi ile ilgili spor özgeçmiş tablosunda yer alan millilik puanı adaya verilmeyecektir. 
 Güzel Sanatlar ve Spor Liselerinin "Spor" alanlarından mezun olan adayların mezuniyet belgesi ya da diplomasının aslı veya "aslı gibidir" onaylı sureti 

**** Yetenek Sınavlarına girebilmek için bu belgelerin yetenek sınavından önce Fakülte/Yüksekokul Sekreterliğine teslim edilmesi gerekmektedir. 

• Tercih Sırası daha sonra değiştirilemez. 
• Ödemeler Üniversite Veznesine veya İstanbul Gelişim Üniversitesi adına "Yapıkredi /Avcılar Şb. " TR93 0006 7010 0000 0084 6356 77 " nolu hesaba yatırılması veya EFT yapılması gerekmektedir. Havale yaparken açıklama kısmına Ad Soyad, T.C. Numaranızı ve ön kayıttan sonra sistemin verdiği aday numaranızı belirtmeniz gerekmektedir. Aksi halde ödemenizin onaylanması vakit alacaktır.
• Her hangi bir sorun ile karşılaşmanız halinde "0212-422 70 00" dahili 799 den destek alabilirsiniz.

Tarih: 2 Ağustos 2019 Cuma

Saat: 14.00 

 

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..