Haber

Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı

Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı

Bu form aracılığıyla yapılan ön başvurular, 2019 yılı itibariyle hayata geçirilecek İSTKA destekli "LeanLab Akademiden Girişime Yenilikçi Dönüşüm Programı"na başvuracak girişimcilerinÖzyeğin ÜniversitesiveBoğaziçi Üniversitesitarafından değerlendirilmesi amacıyla kabul edilmektedir.

Bu programa aşağıdaki temel şartları sağlayan girişimcilerin ya da girişim takımlarının başvuruları değerlendirmeye alınacaktır:

1. Girişimcinin ya da girişim takımının akademisyen ya da doktora öğrencisi olması
2. Girişimcinin ya da girişim takımının fikri mülkiyet temelli ya da hızlıca ticarileşme potansiyeli olan girişim fikirlerinin olması
3. Girişimcinin ya da girişim takımının teknolojilerine ait Teknoloji Olgunluk Seviyelerinin (Technology Readiness Level) TRL 3 ve üzeri olması
4. Girişimcinin ya da girişim takımının teknolojisi ve girişim fikri hakkında video çekerek girişimini ve programdan beklentilerini tanıtması

şarttır.

* Programa başvuruda girişimcinin/girişim takımının iş fikri ile alakalı bir şirkete sahip/ortak olması ya da program sonunda şirketleşmek zorunda olması beklenmemektedir. *

** Başvuru Formunu Doldururken Dikkat Edilmesi Gerekenler **

1) Başvuru formunda girişim takımı tarafından beyan edilecek "Girişimci", aktif eğitimlere ve uygulamalara katılacak kişi olarak tanımlanacaktır. Girişimci takım tarafından aksi belirtilmedikçe başvuru formunu dolduran kişi "Girişimci" olarak kabul edilecek, tüm süreç takibi, koordinasyonu ve gerekli yönlendirmeler ilgili kişi üzerinden yapılacaktır.

2) Başvuru formunda "iş fikrinizi, tespit ettiğiniz problemi, problem çözümünüzü, hedef pazarınızı, iş ve gelir modelinizi" özetleyen, bu programa bakış açınızı ve beklentilerinizi anlatan kısa bir video yüklemeniz beklenmektedir.

3) Formu doldurmak ve video yükleyebilmek için Google Hesabınızla giriş yapmanız gereklidir.

4) Formu doldururken cevaplarınız otomatik olarak kayıt edilmeyebilir. Bu sebeple herhangi bir sorunla karşılaşmamak için form yanıtlarınızı ayrı bir dosyaya kopya alarak ilerlemeniz tavsiye edilir.

5) Programa girişim takımı adına başvuran Girişimcinin, girişim takımını da formda mutlaka tanımlaması gerekmektedir. Girişim takımının mümkün olduğunca eğitim ve uygulamalara bir arada katılması beklenmektedir. Akademisyenlerin özelikle doktora/master öğrencilerini de takımlarına katlamaları programdan verimli bir şekilde faydalanabilmeleri açısından tavsiye edilir.

Son Başvuru Tarihi:2019 yılı ilk eğitim dönemi kapsamında son başvuru tarihi 27 Ocak 2019'dur. Bu tarihten sonra yapılan başvurular, bir sonraki eğitim dönemi kapsamında değerlendirilecektir.

Eğitim Başlangıç Tarihi: 07.02.2019

Sorularınız için [email protected] adresine e-mail gönderebilirsiniz.

Başarılar dileriz.

Detaylar ve başvuru için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..