Haber

Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde DEPARK BAMBU Hızlandırıcı ve Ön Kuluçka Merkezi
organizasyonunda tüm dünya ile eş zamanlı olarak Google Hash Code Challenge Yarışması Ön Elemeleri
28 Şubat 2019’da saat 17.00-22.00 arasında gerçekleştirilecek.

Google Hash Code Challenge Yarışması Ön Elemeleri

Dokuz Eylül Üniversitesi ev sahipliğinde DEPARK BAMBU Hızlandırıcı ve Ön Kuluçka Merkezi organizasyonunda tüm dünya ile eş zamanlı olarak Google Hash Code Challenge Yarışması Ön Elemeleri 28 Şubat 2019’da saat 17.00-22.00 arasında gerçekleştirilecek.

Google Hash Code Nedir? 
Hash Code, Avrupa, Orta Asya ve Afrika çapında öğrenciler ile sektörün profesyonellerine yönelik Google tarafından düzenlenen bir programlama yarışmasıdır. 18 yaş üzeri bilgisayar programcılığına ilgi duyan öğrencilere ve çalışan profesyoneller takımlar şeklinde katılabilecekleri yarışmada Google’da karşılaştıklarına benzer gerçek algoritmik problemleri çözmeye çalışacaklar. Bilgisayar programcısı gençleri ve profesyonelleri dünyayla buluşturacak etkinliğe kayıtlar ücretsiz olup, programlama dillerinden birine hakim tüm girişimci adaylarının ve profesyonellerin katılımına açık olacaktır. Yarışmaya katılmak isteyenlerin 2 kişi, 3 kişi veya 4 kişilik takımlar kurmaları gerekmektedir.
28 Şubat tarihinde gerçekleştirilecek ön elemelerden sonra en yüksek puanı toplayan takımlar, 27 Nisan 2019 tarihinde Google İrlanda ofisine davet edilerek, düzenlenecek finallerde yarışacaklar.

Önemli Not : Katılımcıların başvuru sırasında katılım yeri olarak ‘Dokuz Eylül Univ. BAMBU-DEPARK Hub İzmir’ seçeneğinin seçilmesi önemlidir. 

Ön Kuluçka Merkezi nedir? 

Girişimcilerin fikirlerini, düşüncelerini ve hayata geçirmek istedikleri projelerini geliştirebilmeleri için hibe programlarından yararlanma, fikri mülkiyet ve şirketleşme gibi konularda danışmanlık ve mentorluk desteklerini almalarını sağlayan, öğrenme ve uygulama sistemlerini içeren bir alandır. 

Ön Kuluçka merkezinde sağlanan hizmetler nelerdir? 

Paylaşımlı ofis ortamı
Teknik altyapı,
Teknik Atölye,
Girişimci koçluğu,
Toplantı ve konferans salonu gibi hizmetleri sunmaktadır.

Hızlandırma Programı nedir? 

Fikirden iş planı yazımına, pazarlamadan, finans kaynaklarına erişim gibi farklı ihtiyaç alanlarındaki eksikleri giderebileceği yoğun mentorluk, temel kanvas becerileri ve tamamlayıcı iş geliştirme eğitimleri ile kendi işinizi hızla geliştirebileceğiniz bir programdır. Hızlandırma programı, hayata geçmek üzere olan projelerin daha hızlı bir şekilde pazara çıkmalarını sağlayarak ticari hayata atılmalarını kolaylaştırmayı ve büyümelerini amaçlamaktadır. 

Hızlandırma Programında sağlanan hizmetler nelerdir? 

 

 • Girişimcilik ve İş Modeli Eğitimleri,
 • İşletme Eğitimleri ve Çalıştayları,
 • Networking Eğitimleri,
 • Mentorluk,
 • Finansal Kaynaklara Erişim,
 • Ortak çalışma alanı,
 • Girişimci Koçluğu,
 • Ekosisteme Erişim,
 • Fikri Mülkiyet Sınai Haklar Desteği,
 • Stratejik Plan Geliştirme Desteği,
 • Ürün Geliştirme Desteğine Erişim,


Stratejik Plan Geliştirme Desteği: Stratejik planlama, mevcut girişimlerin gelecekte başarılı olabilmesi için gerekli prosedürlerin ve operasyonların geliştirilmesi ve geleceğin tasarlanması sürecidir. Bu süreçte iş fikri veya girişimi olan girişimcilere yönelik amaçlarının saptanması, hedeflerin belirlenmesi konusunda gerekli destekleri sağlamaktadır. 

Ürün Geliştirme Desteği: Bir fikrin veya ürünün ihtiyaca cevap vermesi durumunda, fikrin veya ürünün konsept aşamasından pazara çıkıp ürünün raflarda yer almasına kadar tüm aşamaları kapsamaktadır. Girişimcilere fikir üretme, fikrin taranması ve pazarlama stratejisi geliştirme gibi ürün geliştirme stratejisi ve yöntemlerinin belirlenmesi konularında destek sağlanmaktadır. 

Detaylar için tıklayınız!

 

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..