Haber

İnönü Üniversitesi Özel Yetenek Sınavları

İnönü Üniversitesi Özel Yetenek Sınavları

İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültemisinin 2019 özel yetenek sınavı başvuru tarihleri 16 Ağustos - 3 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Aday Kabul Şartları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. 2019 yılı Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavı TYT puan türünden en az 150 puan almış olmak.

Engelli adaylardan [bedensel engelli, görme engelli, işitme engelli, MR (mentalretardasyon) ile “yaygın gelişimsel bozukluklar” (otizm spektrum bozuklukları (OSB), Aspergersendromu, RETT sendromu, dezintegratif bozukluklar, sınıflanamayan grupta yer alan yaygın gelişimsel bozukluklar)] puanı 100 ve üzerinde olanlar, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemeleri kaydıyla, özel yetenek sınavlarına kabul edilir.

Yukarıda belirtilen engeli olan adayların, durumlarını “engelli sağlık kurulu raporu” ile belgelemeleri kaydıyla başvurmaları halinde TYT puanları değerlendirmeye katılmadan (Kılavuzda yer alan formül kullanılmadan) kendi aralarında yapılacak ayrı bir yetenek sınav sonucuna göre değerlendirilerek, yetenek sınavını kazanan adayların kayıtları yapılır.

Başvuru Tarihi ve Yeri Başvurular 16 Ağustos 2019-03 Eylül 2019 tarihleri arasında https://oys.inonu.edu.tr web sayfası üzerinden online olarak yapılacaktır. Başvuru İşlem Adımları İnternetten https://oys.inonu.edu.tr adresine giriş yapınız Başvur butonuna tıklayınız. Açılan pencerede bulunan alana T.C. Kimlik numaranızı girerek ön kayıt adımlarını tamamlayınız.

Sınava Giriş Belgesi (Başvurusu kabul edilen adaylar, 03 Eylül 2019 tarihinden itibaren giriş belgesinin çıktısını web üzerinden alabileceklerdir. Adaylara giriş belgesi gönderilmeyecektir.)

Özel Yetenek Sınav Tarihi, Yeri ve Kontenjanları Sınav Tarihi

Resim 04 Eylül 2019 - 09.00 İnönü Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi B-Blok (Derslikler)

Grafik Tasarım 05 Eylül 2019 - Seramik 06 Eylül 2019 Tüm adayların 8.30'da sınav yerinde hazır bulunması gerekmektedir. Öğrenci Kontenjanı Bölüm Kontenjan Grafik Tasarım Bölümü 20 Resim Bölümü 20 Seramik Bölümü 20 Özel Yetenek Sınavının Uygulanışı Özel Yetenek Sınavı tek oturumda, tek aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

Tek oturumlu ve tek aşamalı bu sınavda adayların ikiz kağıt üzerine yapacağı MODELDEN DESEN ve İMGESEL TASARIM çalışması birlikte değerlendirilecektir. Sınavda sorulacak sorular, kullanılacak kâğıtların ölçüleri ve sınav şekli tamamen sınav jürisinin kararına bağlıdır.

 

Detaylar için tıklayınız!

inönü üniversitesi yetenek üniversite ile ilgili görsel sonucu

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..