Haber

İstanbul Okan Üniversitesi‏ Geleceğin Moda Tasarımcılarını Arıyor

İstanbul Okan Üniversitesi‏ Geleceğin Moda Tasarımcılarını Arıyor

 

İstanbul Okan Üniversitesi Geleceğin Moda Tasarımcılarını Arıyor. 6 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirilecek Özel Yetenek Sınavı’na ön kayıt yaptırmak için adresi ziyaret edebilirsiniz.

Bölüm Hakkında: Amacımız, uluslar arası sektörel platformlarda kendisini hem sözel hem kreatif anlamda ifade edebilecek, özgün yaratılar ortaya koyarak tasarımcı kimliğini geliştirmeyi başarmış moda tasarımcısı adayları yetiştirmektir.

Önde gelen moda tasarımcılarını yetiştirmiş deneyimli akademik kadro ve profesyonel teknik ekiple eğitim veren bölümümüzde donanımlı 4 atölyede öğrenim gören öğrencilerimiz, Giyim Atölyesi, Baskı ve El Sanatları atölyeleri ile Dokuma Atölyesinde edindiği uygulama becerilerini eğitimleri sürecinde hayata geçirerek iş yaşamına hızlıca adapte olabilmektedir.

3+1 Eğitim modeliyle İtalya ve Fransa’da çift diploma imkanı: Öğrencilerimiz 3 yılını Okan Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümünde son yılını ise anlaşmamız bulunan yabancı üniversitelerde okuyarak her iki kurumdan da çift diplomayla mezun olma imkanına sahiptir. Ayrıca öğrencilerimiz, eğitimleri süresince 1/2 dönem Erasmus öğrenci değişim programıyla anlaşmalı olduğumuz kurumlarda eğitim görme şansına sahiptir.

 

Uluslararası Akademik İşbirlikleri ve Çift Diploma Anlaşmaları:

 

  • Second University of Naples (Napoli-İtalya)-Çift Diploma
  • IED:Istituto Europeo di Design (Milano-İtalya)-Çift Diploma
  • Group Mod’Art International (Paris-Fransa)-Çift Diploma
  • Escola Superior de Artes e Design (Portekiz)-Erasmus
  • Washington State University (ABD)-Erasmus
  • Strzeminski Academy of Art (Polonya)-Erasmus
  • Budapesti Kommunikációs És Üzleti Főiskola (Macaristan)-Erasmus
  • University of Central Lancashire (İngiltere)-Erasmus

Sektör Profesyonelleri ve Marka İşbirlikleriyle Kariyer Odaklı Eğitim: Koton, Mudo, Defacto, LCW markaları ile hazır-giyim üzerine tasarım projeleri ve marka dersler ile Bossa Kumaş, YKK Fermuar, Coats İplik, ÇETİNKAYA Deri, Bursa İpek vb. atölye sponsorları eşliğinde sektörel odaklı eğitim sunulmaktadır.

Donanımlı 4 atölyede teknik personel danışmanlığında uygulamalı eğitim: Öğrencilerimiz, derslerde öğrendikleri teorik bilgiyi Giyim Atölyesi,Baskı Atölyesi, Dokuma ve El Sanatları atölyelerimizde pratik becerilerle birleştirerek, yaratıcı yanları geliştirilmiş bireyler olarak iş yaşamına hazırlanmaktadırlar. Hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme noktasında akademik kadromuzun yanı sıra profesyonel teknik kadromuz da öğrencilerimizle birebir ilgilenerek onlara proje ve derslerinde danışmanlık yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz böylece sektördeki tekstil üretim ve teknolojilerini birebir deneyimleyerek mezun olmaktadırlar.

Kariyer olanakları: Mezunlarımız moda endüstrisi ve hazır-giyim sektöründe moda tasarımcısı, aksesuar (takı,çanta,ayakkabı) tasarımcısı, tekstil tasarımcısı (desen,kumaş tasarımcısı), ürün ve marka müdürü, koleksiyon planlama direktörü, marka yöneticisi, satınalma uzmanı, moda ve stil danışmanı, moda editorü , e-ticaret danışmanı olarak kariyer yapabilirler.

 Başvuru için tıklayınız

 

 

 

Editör Ece İçmez

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..