Haber

Dünyanın en seçkin üniversitelerinin, akademisyen ve yükseköğretim sektörünün önde gelen temsilcilerinin bir araya geleceği 𝙄𝙑. 𝙀𝙐𝙍𝙄𝙀 𝙕𝙞𝙧𝙫𝙚𝙨𝙞 için nefesler tutuldu.

IV. EURIE-2019 Avrasya Yükseköğretim Zirvesi Başlıyor

Dünyanın en seçkin üniversitelerinin, akademisyen ve yükseköğretim sektörünün önde gelen temsilcilerinin bir araya geleceği 𝙄𝙑. 𝙀𝙐𝙍𝙄𝙀 𝙕𝙞𝙧𝙫𝙚𝙨𝙞 için nefesler tutuldu.

Dünyanın en saygın üniversiteleri İstanbul'da  geleceğin eğitim dünyası için EURAS organizasyonu ile  bir araya geliyor.

Dünyanın en büyük üçüncü eğitim zirvesi olan Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi'nin (Eurasian Higher Education Summit - EURIE) 4'üncüsü 27 Şubat -1 Mart tarihleri arasında Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilecek.

Milli Eğitim Bakanı ZİYA SELÇUK 'un ve EURAS- Başkanı Dr. Mustafa Aydın açılış konuşmasını yapacağı konferansta ,Türkiye'nin ilk  insansı robotu AKIN ROBOTİCS  daha önce hiç yapılmamış bir gösteriye imza atacak.

Avrasya Üniversiteler Birliği-EURAS desteği ve DEİK - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu katkılarıyla bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek olan Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi'ne 70'den fazla ülkeden 3 binin üzerinde rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve uluslararası eğitim sektöründen uzman katılıyor.

Panel ve seminerlerde Yapay zekâ teknolijileri, Girişimcilik ve Teknoloji , Akıllı Diplomalar, Eğitimde Yükselen Çin, Yükselen Değer Türkiye konuşulacak .

Geçen sene EURİE 'de Barış mesajı veren üniversiteler, bu sene çocuklar için mutlu bir dünya  temasını işleyecek.

Dünyanın Marka Üniversiteleri İstanbul'da

Zirvede Rusya, Çin, Amerika, Birleşik Krallık, Ukrayna, Azerbaycan, İran, Irak, Malezya, İspanya, Almanya, Fransa, KKTC' ve Türkiye'den 500 üniversite yer alacak. 

Ülkemizin yüksek öğretiminin dünyaya açılması açısından büyük önem taşıyan Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi'nin temel amacı, Türkiye'deki üniversitelerin dünyanın marka üniversiteleri ile farklı alanlarda iş birliği yapmasına zemin hazırlamakve ülkemizin küresel güce dönüşmesinde  katkıda bulnmak.

Gelecek için Eğitim İş Birliği Artıyor

EURIE 2019- Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi, dünyanın en büyük üçüncü uluslararası eğitim zirvesi olma özelliğini taşıyor.

Zirvede "uluslararasılaşma, eğitim politikaları, öğrenci değişim programları, bölgenin eğitim stratejileri, trendleri ve fırsatlar" konuşulacak. Ayrıca, ikili görüşmelerle işbirlikleri yapılacak.

EURAS (Avrasya Üniversiteler Birliği) Nedir?

EURAS, Batı ve Orta Avrupa, Balkanlar, Kafkaslar, Ortadoğu ve Asya'nın her yerinden 100'den fazla üniversite arasında iş birliğini teşvik ederek, Avrasya bölgesindeki eğitim standartlarının küresel gelişimi için çalışan kâr amacı gütmeyen bir uluslararası birliktir.

Bilinen uygarlıkların beşiği olan ve tüm dünya nüfusunun 2 / 3'üne sahip olan Avrasya bölgesi eğitim gelişmeleri ve kültürel akışlar açısından mükemmel bir merkez oluşturmaktadır.

EURAS, bölgesel üniversiteler için uluslararası bir eğitim platformu oluşturarak, üyelerine en iyi eğitim hizmetlerine geniş erişim için bir geçiş noktası olarak hizmet ediyor.

Dinamik ve iletişimsel bir ağ aracılığıyla uluslararasılaştırma amacına göre EURAS, küresel düzeyde en yüksek başarılara ulaşmak için çok çeşitli alanlarda yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

En hızlı büyüyen yükseköğrenim derneklerinden biri olarak EURAS, üniversiteleri farklı jeopolitik ve kültürel geçmişe ait tüm yükseköğretim kurumlarını birbirine bağlamakta, diyaloglarını geliştirmekte ve en iyi uygulamaların değişim yollarını aramaya çalışmaktadır. criturk

Tarih:  27 Şubat 2019 - 1 Mart 2019

Yer: Lütfi Kırdar Kongre Sarayı

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..