Haber

Kadir Has Üniversitesi Doktora Öğrencisi İlanı

Kadir Has Üniversitesi Doktora Öğrencisi İlanı

Kadir Has Üniversitesi Doktora Öğrencisi İlanı Başvuru için Levent Soysal’a twitter adresi (@lsoysal) niyet mektubu ve akademik özgeçmişinizi ekleyerek e-posta ([email protected]) yollayabilirsiniz.

Son başvuru tarihi : 16 Eylül 2019.

TÜBİTAK 2232 Uluslararası Lider Araştırmacılar Programı tarafından desteklenmiş “Migration from Sub-Saharan Africa to Turkey and Mediterranean Basin” adlı projede çalışmak üzere dört Doktora öğrencisi burslu olarak desteklenecektir. Proje, İllinois Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Mahir Şaul yürütücülüğünde Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Şule Toktaş, Doç. Dr. Levent Soysal ve Doç. Dr. Didem Kılıçkıran ile birlikte Kadir Has Üniversitesi merkezli olarak yürütülecektir. Projede Sahra-altı Afrika’dan Türkiye’ye göçün kapsamı, kurumsal altyapıları ve göçe yönelik algıların kaynakları incelenerek göçün özgül ve küresel dinamiklerinin anlaşılması hedeflenmektedir.

Başvuru için son tarih 16 Eylül 2019’dur. Proje Kasım 2019’da başlayıp, süresi 24 aydır. Bursiyerlerin Kadir Has Üniversitesi öğrencileri olma durumunda verilecek burs miktarı doktora öğrencileri için 6000 TL/AY, başka üniversite öğrencisi olmaları durumunda ise 4.500 TL/AY olarak belirlenmiştir. İletişim, Ekonomi, Siyaset bilimleri ve Sosyal Bilimlerin ilişkili bütün alanlarında başvuruya açıktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız!

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..