Haber

Habitat Derneği, Kız Kardeşim Projesi Finansal Bilinç & İletişim Programı ve Bilişim Programı ile eğitimlere devam ediyor!

Kız Kardeşim Projesi Eğitimleri Şehrinize Geliyor

 

Habitat Derneği, Kız Kardeşim Projesi Finansal Bilinç & İletişim Programı ve Bilişim Programı ile eğitimlere devam ediyor!

Proje Hakkında

Kadınların ekonomik ve sosyal konumlarının güçlendirilmesi, bölgesel ekonomik kalkınmada etkin rol almalarının sağlanması ve ekonomik hayata katılım konusunda gerekli bilgi -becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlendirilmesini hedeflemektedir. ‘‘Kız Kardeşim’’ projesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Habitat Derneği, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Coca-Cola Türkiye ortaklığında yürütülmektedir. Kız Kardeşim Projesi Türkiye’de yaşayan 18-55 yaş aralığındaki kadınların kişisel finansal kaynaklarını doğru yönetmesini, girişimcilik farkındalığının arttırılması ve desteklenmesini, bilgi teknolojileri hizmetlerini doğru kullanımına destek olacak bir içeriğini kapsamaktadır. Bu eğitim içeriklerinin yanı sıra kendi alanlarında rol model olan, ilham veren kadınlarla katılımcılar bir araya getirilerek tecrübe aktarımı sağlanacaktır.

2018 yılı içerisinde 30 ilde (Adana, Afyonkarahisar, Antalya, Aydın, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, Kars, Kayseri, Konya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van) yüz yüze gerçekleştirilecek eğitimler yoluyla 9.000 kadına ulaşacaktır.

Eğitim İçerikleri

 • Bilişim Programı
 1. Sosyal Medya Okuryazarlığı
 2. Bilgisayar Okuryazarlığı
 3. İnternet Güvenliği
 4. Web Tabanlı İçerik Yönetim Sistemleri
 • Finansal Bilinç & İletişim Programı
 1. Bireyler İçin Finansal Okuryazarlık
 2. Girişimciler İçin Finansal Okuryazarlık
 3. Mobil Fotoğrafçılık
 4. İnternet Reklamcılığı

Kimler Başvurabilir?
Proje illerinde faaliyet gösteren; STK’lar, üniversiteler, kamu kurumları ve kadın çalışmaları özelinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlar.

Detaylar için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..