Haber

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman yapılacak

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman yapılacak

KYK burs ve yurt başvuru işlemleri için vatandaşların araştırması devam ediyor. Yeni eğitim öğretim döneminde herhangi bir yurda yerleşmek ve barınma ihtiyacını karşılamak isteyen öğrenciler, KYK yurt başvurusunun ne zaman gerçekleşeceğini sorgulamaya başladı. Peki, KYK yurt ve burs başvurusu bu yıl ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

KYK BURS VE YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

KYK'nın yurt başvuruları, ÖSYM'nin üniversite yerleştirme sonuçlarını açıklamasının ardından yurtkur üzerinden alınacak. Başvurular E-Devlet üzerinden alınacağı için öğrencilerin E-Devlet şifresini hazır bulundurmaları gerekecektir.

Burs/kredi başvuruları her yıl kamuoyuna duyurulan tarihler arasında e-Devlet üzerinden alınmaktadır. Başvuru sırasında öğrenciden ekonomik, sosyal ve eğitim durumuna ilişkin bilgiler talep edilmekte ve bu bilgiler kamu kurumlarından alınan veriler ile karşılaştırılarak teyit edilmektedir. Yapılan değerlendirme sonucunda bütçe durumuna göre belirlenen sayıda öğrenciye burs verilmekte, durumu mevzuata uygun diğer tüm öğrencilere ise öğrenim kredisi verilmektedir.

KYK yurt ve burs başvuruları ne zaman yapılacak ile ilgili görsel sonucu

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..