Haber

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora için ETİ Burs Başvuruları

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora için ETİ Burs Başvuruları

2019-2020 eğitim öğretim yılının başlaması ve üniversiteyi kazanan yükseköğretim eğitimlerini alacak olan öğrencilerin, yeni döneme başlaması ile birlikte, geçinmek için burslara ihtiyaç duyan öğrenciler adına başlatılan burs ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

Bahsi geçen durumlarda ödenen ve doğrudan üniversite öğrencilerini kapsayan bursların muhtevasında en dikkat çeken nokta, tahsil edilen meblağın karlıklı olarak geri ödemesinin olup olmadığı noktası olmaktadır.

Geri ödeme taahhütlü alınan paralar için kredi alımı yapılmış olmasına rağmen bazı şirketler ise hem burs verip hem de sistem içerisinde, zorunlu hizmet, şirket içi görevlendirme veya iş sahibi olununca başka bir öğrenciye burs ödeme gibi yükümlülüklere tabi tutabiliyor.

Söz konusu burslar için rağbet günden günde artmakta olup; öğrenciler için ise yayımlanan burs ilanları önem arz ediyor. Bu minvalde yayımlanan son ilanlarda yer alan bilgilere göre; ETİ şirketler topluluğunun üniversitelilere verdiği burs başvurularının başladığı ilan edilmiştir.

Ekim ve Mayıs aylarında ve sadece eğitim dönemi dahilinde olan 9 aylık süreci kapsayan burs ödemeleri için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

ETİ üniversite bursları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

ETİ üniversite bursları başvuruları için tıklayınız.

Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora için ETİ Burs Başvuruları ile ilgili görsel sonucu

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..