Haber

Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisi

Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü

Maltepe Üniversitesi'nde Literatür Okumaktan, Literatür Olmaya: Araştırma-Geliştirme Döngüsü Eğitimi Serisinin ilk dönemi 7 Şubat 2020 tarihinde başlayacak olup 7 hafta (42 saat) sürecektir. 

Bilimsel araştırma yöntemleri ile ilgili temel kavramlar, bir araştırmacının ulusal ve uluslararası düzeyde benimsenen yeni yükseköğretim paradigması uyarınca rol ve sorumlulukları; bir araştırmanın aşamaları, bu aşamalarda yapılacak faaliyetler ve uygulanması gereken yöntemler, kullanılması gereken teknolojiler; ulusal/uluslararası kuruluşlardan destek almak üzere proje önerilerinin geliştirilmesi, sonra da itibarlı dergilerde yayına dönüştürülmesi konusunda bilgi almak isteyen üniversitemiz çalışanlarının ve lisansüstü öğrencilerinin farkındalık düzeylerini, yetkinliklerini ve motivasyonunu artırmak üzere düzenlediğimiz bu eğitim serisinin tekrarı, yani ikinci dönemi Nisan 2020’de başlatılacak olup Mart ayında açılacak kayıt linki sizlere duyurulacaktır.   

Maltepe Üniversitesi'nin enilikçilik ve girişimcilik ekosistemine de değer katılması amaçlanan ve her hafta bütün derslere katılımın zorunlu olacağı bu eğitimin sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Eğitimler sırasında katılımcıların bilgisayarlarının yanlarında olması önem taşımaktadır.

Asim Egemen Yılmaz eğitmenliğinde bilimsel araştırma yöntemlerinin ele alınacağı eğitim hakkında detaylı bilgi için tıklayınız!

 

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..