Haber

MEF Üniversitesi’nde 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı

MEF Üniversitesi’nde 21. Yüzyıl Yetkinlikleri Eğitim Programı

Yetkin Gençler, Mehmet Zorlu Vakfı desteği ile Prof. Dr. Erhan Erkut tarafından lise ve ve üniversite öğrencilerinin yetkinliklerini 21. yüzyılın dünyasına hazır olacak şekilde geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurgulanmış iki ayrı bölümden oluşan ücretsiz bir eğitim programıdır.

Liselerdeki eğitim bilimsel içerikli ve sınava yönelik olduğundan, yetkinlik geliştirme konusu üniversite dönemine ve sonrasına ertelenmektedir. Üniversitelerimiz ise eğitime değil öğretime odaklıdır. Temel işlevlerini, bundan asırlarca öncesinde olduğu gibi tekdüze içerik nakli olarak görmektedirler. Fakat çağımızda içerik artık meta haline gelmiş ve değersizleşmiştir. İşverenlere nasıl mezunlar istedikleri sorulduğunda içerik değil yetkinlikler öne çıkmaktadır.
 
YetGen Lise ve YetGen Üniversite boyunca öğrenciler Sunum Tekniklerinden Takım Çalışmasına, Excelden Girişimcilik eğitimine kadar birçok farklı alanda yetkinliklerini geliştirirken YetGen Liderlerimiz eşliğinde 4 kişilik ekipler halinde eğitimlerin sonunda gerçekleştireceğimiz GirişGen Lise ve GirişGen Üniversite yarışmalarına hazırlanıyor olacaklar.

Bu yıl geçtiğimiz yıllardan farklı olarak lise ve üniversitelilere yönelik programların başvuruları aynı anda açılacak ve eğitimler paralel olarak gerçekleştirilecektir. 

YetGen Lise eğitiminin takvimine buradan, YetGen Üniversite eğitiminin takvimine ise buradan ulaşabilirsiniz. 

Başvuru için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..