Haber

pre-SUCOOL dijital kuluçka programı tamamen ücretsizdir ve isteyen herkes, istediği zaman platform üzerinden kayıt olup pre-SUCOOL'a katılabilir. Eğitimi alabilmek için platform üzerinde, pre-SUCOOL 2018(link is external)'e bağlı olarak projenizi başlatmanız gerekmektedir.

Pre-SUCOOL 2018 dijital kuluçka programı

pre-SUCOOL dijital kuluçka programı tamamen ücretsizdir ve isteyen herkes, istediği zaman platform üzerinden kayıt olup pre-SUCOOL'a katılabilir. Eğitimi alabilmek için platform üzerinde, pre-SUCOOL 2018(link is external)'e bağlı olarak projenizi başlatmanız gerekmektedir.

pre-SUCOOL Avantajları:

- Bir girişim kurarken dikkat etmeniz gereken noktalar hakkında sorular ve bu sorulara cevap verirken faydalanacağınız, yazılı ve görsel bir dijital eğitim içeriği,

- pre-SUCOOL girişimcilerine özel SUCOOL ofislerinde yapılacak buluşmalar, soru-cevap seansları ve atölye çalışmaları,

- SUCOOL ağına katılma, SUCOOL programlarından öncelikli haberdar olma ve programlara avantajlı başvuru

pre-SUCOOL nedir?

Bu program, fikir aşaması ve gelir öncesi girişimlerin kurucuları için Sabancı Üniversitesi SUCOOL’un Workinlot işbirliği ile hazırladığı, dijital içerik ve bir müfredattan oluşan ÜCRETSİZ bir ön kuluçka programıdır. Kısaca pre-SUCOOL olarak adlandırılır.

 

Fikrim veya Ekibim Olmadan Başvurabilir Miyim?

pre-SUCOOL'un yer aldığı Workinlot platformu, sorunlara çözüm geliştiren ve fikirler üreten yaratıcı insanlarla doludur. Platform üzerinde, üstünde çalışmak istediğiniz fikri bulabileceğiniz gibi, bir ekibe katılabilir ve ekip arkadaşı da bulabilirsiniz.

Kuluçka programına (Go-to-Incubation) başlayabilmek için, projenizi oluştururken ihtiyaç duyduğunuzu belirttiğiniz sayıda ekip arkadaşına ihtiyacınız olacaktır. 2 veya 3 kişilik ekipler tavsiye edilir. Fakat program tek üye olarak da başlayabilirsiniz.

 

Eğitim Ne Kadar Sürüyor?

Eğitim 8 modülden oluşur. Tavsiye edilen bitirme süresi 2 aydır, fakat tamamlamak için bir zaman sınırı yoktur. 

 

Programın Hedefi Nedir?

Hedef, program sonunda 6 tane çıktı elde etmektir, bunlar:

- Letter of Intent (müşteri niyet mektubu ya da ilk müşteri)

- Business Model Canvas (iş modeli kanvası)

- Competitive Landscape (rekabet analizi)

- Go-to-market Strategy (pazara giriş stratejisi)

- Roadmap (yol haritası)

- Pitchdeck (yatırımcı sunumu)

Bu çıktılarla ilgili dökümanlar için, Workinlot platformundaki proje adı ve numarasını da belirterek [email protected](link sends e-mail) adresine talepte bulunabilirsiniz.

Bu dökümanları hazırlarken girişiminizi bir sonraki seviyeye çıkartacaksınız. Ayrıca, SUCOOL programlarına başvurmak istediğinizde öncelik elde edeceksiniz.

 

Her Şey Dijital Mi?

Programı süresince belirli aralıkla İstanbul’da yüz yüze çalışmalar, atölyeler düzenlenecektir. Bu çalışmalarda girişiminize özgü soruları sorabilecek ve eğitimler dışında kalan konular hakkında uzmanlarla görüşebileceksiniz. Bu çalışmalara katılım zorunlu değildir. Siz de çalışma konu başlığı önerilerinizi [email protected](link sends e-mail) ‘ya gönderebilirsiniz.

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..