Haber

Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu Başvuruları Devam Ediyor

Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu Başvuruları Devam Ediyor

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu, 2015 Nobel Kimya ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz Sancar’ın onuruna özel olarak düzenlenmiş bir doktora burs programı sunmaktadır. Fulbright Öğrenci Programının bir parçası olan burs, 2020-2021 akademik yılına yönelik olup Prof. Dr. Aziz Sancar’ın akademik danışmanlığında doktora eğitimi almak isteyen kişilere verilecektir.

Son Başvuru Tarihi: 10 Nisan 2019

Bursa, aşağıda yer alan bölümlerin öğrencileri ve mezunları başvurabilmektedir:

 

 • Biyoloji (Hücre Biyolojisi, Mikrobiyoloji, Kanser Biyolojisi, vb.)
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik
 • Kimya
 • Kimya Mühendisliği
 • Biyokimya
 • Biyofizik
 • Biyomedikal Mühendisliği

 

Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na başvuruda bulunmayı düşünen adayların, Fulbright Doktora Bursu’nun başvuru şartlarını karşılaması ve tüm başvuru gerekliliklerini yerine getirmesi gerekmektedir. Fakat bursa başvurmak isteyen Tıp Fakültesi öğrencilerinin ya da mezunlarının lisans veya varsa yüksek lisans ortalamalarının 4.00 üzerinden 3.00 olması yeterlidir.

Fulbright Doktora Bursu başvuru koşullarına ek olarak, Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na başvurmak isteyen adayların aşağıdaki belgeleri de başvurularında sunmaları gerekmektedir:

Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu Başvuruları Devam Ediyor ile ilgili görsel sonucu

 • Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu Dilekçesi (10 Nisan 2019 son başvuru tarihi öncesinde dilekçenizi [email protected] adresine e-posta yoluyla gönderiniz ve ıslak imzalı orijinal kopyasını Başvuru Paketi’ne ekleyiniz.)
 • Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na özel Niyet Mektubu (Slate başvuru formuna yüklenen kompozisyonlara ek olarak yazılmalı ve formun “Study Plan” bölümündeki “Personal Statement” kısmına yüklenmelidir.)
 • Fulbright Doktora Bursu’na başvuru için adayların TOEFL iBT skorunun en az 75, Akademik IELTS skorunun en az 6, Pearson Test of English (PTE) Akademik skorunun en az 60, ODTÜ İngilizce Yeterlilik Sınavı (İYS) skorunun en az 65 ya da Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Yeterlilik Sınavı (BÜYES) skorunun en az C olması gerekmektedir. Ancak, North Carolina Üniversitesi’nin kabul kriterlerinin TOEFL iBT için en az 90 ve IELTS için en az 7 olduğu dikkate alınmalıdır.
 • PTE Akademik, ODTÜ İYS VE BÜYES sınavlarından geçerli bir sınav sonucuna sahip olmak sadece Fulbright Profesör Aziz Sancar Doktora Bursu’na başvuru için yeterlidir. Bursa aday gösterilmeniz halinde North Carolina Üniversitesi’nden kabul alabilmek için TOEFL ya da IELTS sınavlarından birine girmeniz ve gerekli puanı almanız gerekecektir.
 • Başvuru aşamasında GRE sınav sonucu gerekli olmayıp bursiyer olarak seçilen kişilerin North Carolina Üniversitesi’ne başvuru yapmadan önce GRE sınavına girmesi gerekecektir.

 

Detaylı Bilgi ve Başvuru için TIKLAYINIZ

Ä°lgili resim

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..