Haber

Proje, İnovasyon ve İş Fikri Çağrısı

Proje, İnovasyon ve İş Fikri Çağrısı

2018 Yılı Proje, İnovasyon ve İş Fikri Çağrısı, ASELSAN ve İstanbul Aydın Üniversitesi ortaklığııyla devam ediyor.

Başvuru Tarihi:

25 Ekim - 25 Kasım 2018

Başvuru Şartları

Bireysel Başvurular: En az lisans mezunu ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Kurumsal Başvurular: Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında kurulmuş sermaye şirketleri

 

 Çağrı Süresi

25 Ekim – 25 Kasım 2018

 

 Yol Haritası

 Başvuru

Öncelikli alanlardaki fikirler için Başvuru Formu doldurulur.

Başvuru için biocube.ist adresinde bu çağrı için hazırlanmış başvuru formunun belirlenen süre içerisinde doldurulması gerekmektedir.

 Ön Değerlendirme

Başvurular BioCube İstanbul ekibi tarafından ön değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Bu aşamadan başvuru sahiplerinin, başvuru yapılan proje alanlarının ve başvuru sahiplerinin uygunluk şartlarını karşılayıp karşılamadığı kontrol edilecektir. Ön değerlendirme aşamasında herhangi bir içerik değerlendirmesi yapılmayacaktır.

  Panel Değerlendirme

Proje / iş fikri çağrısına çıkılan alanlarda uzman akademisyen ve ilgili sektörlerde tecrübe sahibi sanayici ve yetkin kişilerden oluşan bir kurulla panel sistemi ile projelerin / iş fikirlerinin içerik değerlendirmeleri yapılacaktır. İçerik değerlendirmelerinde projelerin / iş fikirlerinin ilgililik, teknik olarak uygulanabilirlik, uygulama metodolojisi, teknoloji düzeyi, katma değer, pazara uygunluk ve bütçe kriterleri açısından değerlendirmeleri yapılacaktır. Başarılı olan proje ve iş fikri sahipleri BioCube İstanbul’da gerçekleştirilecek olan eğitim ve mentörlük kampına davet edilecektir. İsteyen girişimcilere ofis tahsisi yapılacaktır.

  Eğitim ve Mentörlük

Panel sonucu başarılı olarak belirlenen her bir girişimciye ve proje sahibine alanlarında uzman mentörler atanır. Proje sahipleri ve girişimciler iş fikirlerini hayata geçirmek, Pazar uygunluk analizlerini yapmak, teknoloji hazır bulunuşluk düzeyini belirlemek ve artırmak, iş planı ve finansal planlarını çıkarmak, girişimci sunumlarını hazırlamalarını sağlamak amacıyla eğitimler ve Mentörlük verilecektir. Oturumlar ihtiyaca göre birebir ve gruplar halinde gerçekleştirilir.

Eğitim Mentörlük oturumları ile girişimciler taslak dosyaları hazırlayabilecek becerileri kazanır.

  İş Planı Sunumları

İş planlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayan girişimciler, ASELSAN – BioCube İstanbul Değerlendirme Komisyonuna sunum ve çalışır şekilde ürün /prototip gösterimi yapar.

  Proje Anlaşmaları

ASELSAN – BioCube İstanbul Değerlendirme Komisyonu’na sunum değerlendirmelerinin ardından başarılı bulunan girişimler için diğer süreçler başlar.

Not: Başarılı bulunan başvuru sahipleriyle mutabık kalınması halinde ilgili anlaşmalar imzalanır.

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..