Haber

Sabancı Üniversitesi'nden ASSET lisans projeleri

Sabancı Üniversitesi'nden ASSET lisans projeleri

Sabancı Üniversitesi'ndeArts, Social Sciences, Entrepreneurship and Technology (ASSET) Lisans projelerine başvurula başladı. Son tarih 12 Ocak işte detaylar...

Arts, Social Sciences, Entrepreneurship and Technology (ASSET) Lisans Projeleri Programı, yenilikçi projeler geliştirmeyi hedefleyen bütün Sabancı Üniversitesi öğrencilerinin başvurularına açık bir destek programıdır.  ASSET, lisans öğrencilerinin akademik ve kariyer gelişimlerine katkıda bulunmayı ve öğrencilerin kariyerlerinin ilk adımlarında yenilik ve olumlu sosyal fayda üreten girişim projelerinde yer almalarını hedefler.

ASSET’in odak noktası yeniliktir ve uygulamalı ve girişimci bir yaklaşımı merkeze almakla birlikte sosyal bilimler, sanat ve doğa bilimleri gibi geniş bir alanı kapsamaktadır. ASSET, teknoloji, sosyal yenilikler, sanat ve girişimciliği birleştiren disiplinlerarası bir araştırma ve uygulama yaklaşımına sahiptir.

Bununla beraber, ASSET, öğrencilerimizi rekabetçi işgücü piyasasına hazırlayacak şekilde akademik ve akademik olmayan yeterliliklerle donatmayı hedeflemektedir.

Bu amaçlarla, üniversitemizin bütün öğrencilerini yenilikçi lisans projelerini desteklemek için oluşturduğumuz Arts, Social Sciences, Entrepreneurship and Technology (ASSET) Lisans Projeleri Programının bir parçası olmaya ve yaratıcı projelerinizi hayata geçirmek üzere fon başvurusunda bulunmaya davet ediyoruz.

Bunun için öğrencilerimizin başvuru formunu kullanarak bir ön bütçe ve uygulama planı oluşturdukları projelerini bizimle paylaşmaları yeterlidir.

 

ASSET Lisans Projelerine başvuru ile ilgili önemli noktalar:

  • Son başvuru tarihi: 12 Ocak 2018

  • Proje başvurunuzu bireysel veya grup olarak yapabilirsiniz. Grup projeleri teşvik edilmektedir.

  • Somut bir çıktı elde etme (örneğin bir ürünsosyal yenilik veya sosyal fayda yaratmayı hedefleyen bir proje) potansiyeli barındıran herhangi bir konu üzerinde çalışabilirsiniz.

  • Başvurular bu konularla sınırlı olmamakla birlikte proje sunulabilecek alanlara örnek olarak sürdürülebilirlik, biyoteknoloji, çevre, enerji, eğitim, engellilik, malzeme bilimi, toplumsal cinsiyet, veri analizi, bilgi yönetimi, uyuşmazlık çözümü, STEM verilebilir. Disiplinlerarası projeler teşvik edilmektedir.

  • Fon alacak olan projeler ve alınacak fonların miktarı Değerlendirme Komitesi tarafından belirlenen hakemler tarafından kararlaştırılır. Değerlendirme Komitesi aynı zamanda seçilen projelere periyodik olarak rehberlik eder. Değerlendirme Komitesi, başvuru aşamasında danışmana sahip olmayan projelere bir danışmanbelirleyecektir. 

  • Rehberlik sürecinde başarılı bir şekilde hayata geçirilen projeler SUCool desteği alma şansına sahip olacaktır.

  • Projenizin fikri mülkiyet süreçleri (patent araştırması, patent başvurusu, marka ve tasarım başvuruları gibi) hakkında sorularınız için Sanayi İşbirlikleri ve Teknoloji Lisanslama Ofisi'nden (ILO) destek alabilirsiniz: [email protected] 

 

Sorularınız için: [email protected]

Başvurularınız için aşağıdaki başvuru formunu kullanabilir ve tercihinize göre İngilizce veya Türkçe başvuru yapabilirsiniz.

Başvuru Formu

 

 

SU ASSET Call for Applications

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..