Haber

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar: E-Bursum

Sabancı Vakfı Fark Yaratanlar: E-Bursum

 

Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programının dokuzuncu sezonunun beşinci Fark Yaratan’ı, üniversite öğrencileri için burs sistemini daha adil ve erişilebilir hale getiren E-Bursum oldu.

Mesut Keskin, üniversite eğitimini sürdürürken burs bulma konusunda yaşadığı sıkıntılardan yola çıkarak, 2015 yılında E-Bursum adını verdiği sosyal girişimi kurdu. E-Bursum’da burs veren kurumlarla bursa ihtiyacı olan öğrenciler bir internet sitesi üzerinde buluşuyor. Böylece burs alım sürecindeki en büyük sorunlardan biri olan, farklı şehirlerdeki burs verenler ve burs alanlar arasındaki mesafe ortadan kalkarak, gerekli belgeleri hazırlama süreci kolaylaşıyor.

E-Bursum sadece burs imkanı sağlamakla kalmayıp aynı zamanda öğrencilerin, burs veren kurumlarda staj yapma olanaklarına erişmelerine de yardımcı oluyor.

E-Bursum internet sitesini bugüne kadar 150 bin öğrenci kullandı. Girişim bugüne kadar 4 bin öğrencinin 13 milyon TL tutarında bursa ulaşmasına aracılık etti.

Mesut Keskin kurduğu bu eşit ve adil bir burs sistemi ile hem hayırseverlerin hem de binlerce öğrencinin hayatında kocaman bir fark yarattı.

Ayrıbtılı bilgi için tıklayınız.

 

 

https://e-bursum.com/

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..