Haber

samsung

Samsung CEO'su İstifa Etti

Samsung CEO‘su Kwon Oh-hyun, kendisi Samsung Electronics CEO’su olmasının yanında Samsung Display tarafının da CEO’luğunu ve kurul üyeliğini yürütüyordu. 2012 den beri yürüttüğü görevinden istifa edeceğini açıkladı. 

Kwon Oh-hyun’un  açıklaması şu şekilde:

“Uzun süredir düşünüyordum bu kararı. Bu kolay bir adım değil ama artık içinden çıkamayacağımı hissediyorum. Benzeri görülmemiş krizlerle karşı karşıya olduğumuz için, sektörün de hızla değişmesiyle doğan güçlüklere daha iyi hamleler yapabilmek için, yeni bir ruh ve genç liderlere ihtiyacımız var. Şirketin yeniden başlamasının zamanı gelmiştir.”

Oh-hyun’un mektupta “benzeri görülmemiş kriz” tanımlamasıyla ne anlatmaya çalıştığı tam olarak bilinmiyor. Fakat ilk etapta akıllara Güney Kore’de dönen yolsuzluk davalarına adı karışan 5 yöneticinin hapse girdiği geliyor. 5 kişinin de adı toplamda 6.4 milyon dolarlık rüşvet iddialarına karışmış ve suçlarını kabul edip cezaevine girmişlerdi.“Dünyadaki en büyük teknoloji şirketlerinden birini, hep beraber inşa ettiğimiz için hissettiğim gururu kelimelere dökemiyorum. İnsanların birbirleriyle uyum için yaşadığı, çalıştığı ve iletişim kurdukları bir şirket ortamı yaratmak için çok çalıştık. Şimdi şirket her zamankinden daha yeni bir lidere ihtiyaç duyuyor ve sanırım artık hayatımın bir sonraki bölümüne geçmemin zamanı geldi.”

 

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özge Aybars

Özge Aybars

[email protected]

Yaşar Üniversitesi-Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..