Haber

Şiddeti Önleme ve Rehabilitasyon Derneği (İMDAT) ve MEF Üniversitesi’nin ortak çalışması sonucunda 3 yıldır ulusal düzeyde gerçekleştirilen Şiddeti Anlamak Kongresi bu yıl uluslararası olarak düzenlenecek.

Şiddeti Anlamak Kongresi MEF Üniversitesi'nde

 

Şiddeti Önleme ve Rehabilitasyon Derneği (İMDAT) ve MEF Üniversitesi’nin ortak çalışması sonucunda 3 yıldır ulusal düzeyde gerçekleştirilen Şiddeti Anlamak Kongresi bu yıl uluslararası olarak düzenlenecek.

 

 Uluslararası Şiddeti Anlamak Kongresi’nin ana temasını, “Gündelik Hayatta Şiddet’’ olarak belirlendi. Gündelik hayatımızda, çok farklı anlarda ve şekillerde, hatta bazen adını koyamadan şiddete maruz kalıyoruz. ‘Sporda Şiddet’, ‘Trafik Şiddeti’, ‘Dijital Çağda Şiddet’, ‘Kaçırılan Çocuklar’ ve ‘Mültecilere Yönelik Şiddet’, bu şiddet alanlarının sadece birkaçı. Bu konulara ve tüm diğer şiddet alanlarına geniş bir bakış açısı ile yaklaşıp gündelik hayatta şiddet kavramını tartışmak ve sosyolojik, psikolojik, felsefi yönleriyle incelemek niyetindeyiz. Şiddeti bazen mağdur, bazen fail açısından ele alacak; çözüm önerileri üzerinde tartışılacak.

 

21-23 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek kongremizde konu ile ilgili oturumlar, paneller gerçekleştirilecek; sözlü ve yazılı bildiriler ve posterler yer alacaktır. Ayrıca 20 Mart 2019 tarihinde, psikologlar, psikiyatristler, hukukçular ve adli tıp uzmanları tarafından “Mağdur Çocukla Görüşme Teknikleri” kursu düzenlenecektir. Kurs sonunda katılımcılara katılım belgesi verilecektir. Bildiriler için son gönderim tarihi 28.02.2019’dur. Bilgi için www.siddetianlamak.com ve www.imdat.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bundan önce düzenlediğimiz kongrelerde olduğu gibi bu yıl da siz değerli katılımcılarımızın katkı ve desteği bizim için çok değerli. Sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.

 

Prof. Dr. Oğuz POLAT                                                                                         Prof. Dr. Havva KARAGÖZ

İMDAT Derneği Başkanı                                                                   MEF Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı 

Tarih: 21-23 Mart 2019

Saat: 09:00 - 18:00

Yer: MEF Üniversitesi, İstanbul

Detaylar için tıklayınız!
 

 

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..