Haber

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yetenek Sınavları

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yetenek Sınavları

2019–2020 öğretim yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’ ne Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alacak.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ ŞARTLAR VE BELGELER

1) Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı veya Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Başvuru Dilekçesi (Ön Kayıt Dosyasıda verilecektir).

3) Adaylar, “2019-(ÖSYS) Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi Kılavuzu’nda belirtilen taban puanlara göre müracaat edeceklerdir. Buna göre; TYT’den en az 150.000 ve daha yukarı puan alanlar müracaat edeceklerdir.

4) Engelli öğrencilerin TYT’den en az 100 alması yeterlidir. Engelli öğrenciler kendi aralarında değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Komisyon adayın başvurduğu programa ve engelli durumuna bağlı olarak karar verecektir. Ayrıca Engelli öğrencilerin engel oranlarını gösterir sağlık kurul raporlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.

5) Nüfus Cüzdanının aslı ve tarafımızca onaylanmak üzere fotokopisi,

6) Diplomanın aslı veya onaylı fotokopisi,

7) İki adet 4,5 x 6 ebadında fotoğraf.(Kılık - Kıyafet Yönetmenliği’ ne uygun olması gerekmektedir.)

8) Aday Kimlik ve Bilgi Formu (Ön Kayıt Dosyasında verilecektir). Adaylar katılmak istedikleri Anabilim Dalı’nı belirtecekler ve son altı ay içerisinde çektirmiş oldukları vesikalık fotoğraflarını yapıştıracaklardır.

9) Adaylar Ön Kayıtlarını kendileri veya bir yakını tarafından yaptırabilirler. Posta ile yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

10) Merkezi yerleştirmeyle bir yüksek öğretim programına kayıt hakkı kazanmış olan adaylar da bu programlara başvurabilirler.

11) 2018 ÖSYS’de, TYT puanı veya Özel Yetenek Sınavı ile bir Yükseköğretim Programına yerleştirilmiş olan adaylar, 2018ÖSYS Sınav Sonuç Belgesinin onaylı fotokopisini getireceklerdir.

12) Başka bir Yükseköğretim Kurumundan disiplin cezası nedeniyle çıkarılmış bulunanlar ön kayıt yaptıramazlar.

NOT: Kesin kayıt tarihlerinde kayıtlarını yaptırmayan asıl adaylar daha sonra kayıt hakkı talep edemezler. İrtibat Telefonları: Santral: (0346) 2191010 / (Dâhili: 4600 - 4601)

Detaylar için tıklayınız!

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..