Haber

TEKNOFEST 2020 Başvuruları Uzatıldı

TEKNOFEST 2020 Başvuruları Uzatıldı

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin paydaşı ve destekleyicisi olduğu ayakları yere basmayan TEKNOFEST, Teknoloji Yarışmaları son başvuru tarihi yoğun talep nedeniyle 15 Mart'a kadar uzatıldı!

Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında havacılıktan yapay zekaya, farklı kategorilerde düzenlenecek Teknoloji Yarışmaları için başvurular başladı. 22-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali’nin en önemli ayağını Teknoloji Yarışmaları oluşturmaktadır. Festival 22-27 Eylül 2020 tarihlerinde Milli Mücadele’nin Gazi şehri Gaziantep’te düzenlenecektir.

TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te düzenlenecek olan 21 farklı kategorideki Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçen seneden farklı olarak; Biyoteknoloji İnovasyon Yarışması, Tarım Teknolojileri Yarışması, Çevre ve Enerji Teknolojileri Yarışması, Akıllı Ulaşım Yarışması, Eğitim Teknolojileri Yarışması, Helikopter Tasarım Yarışması, Jet Motor Tasarım Yarışması yer alacaktır.

Türkiye’de gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin arttırılması hedeflenmiştir. Bu alanda çalışan binlerce gencin projesine destek olmak için ön eleme aşamasını geçen takımlara toplamda 4 Milyon TL'nin üzerinde malzeme desteği sağlanacaktır.  TEKNOFEST 2020 Gaziantep'te yarışıp dereceye girmeye hak kazanan takımları ise 3 Milyon TL'nin üzerinde ödüller beklemektedir.

Son Başvuru Tarihi:  15 Mart 2020

Başvuru için tıklayınız!

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..