Haber

TÜBİTAK BiGG DÜNYA Teknogirişim Programı başvurusu

TÜBİTAK BiGG DÜNYA Teknogirişim Programı başvurusu

Düzce Üniversitesi ve Teknopark işbirliği ile gerçekleştirilen TÜBİTAK BiGG DÜNYA Teknogirişim Programına teknoloji tabanlı yeni bir iş fikri olan ve şartları sağlayan girişimci adayları 10 Şubat 2020 tarihine kadar başvuru yapabilir.

BİGG DÜNYA NEDİR?

Girişimcilerin teknoloji tabanlı ve yenilikçi iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri ve ticarileşme süreçlerinde Teknoparkların da görev alabilmeleri buna bağlı olarak da TÜBİTAK ile işbirliği içerisinde sürdürülebilir kalkınmaya katkı sağlanması amacı ile 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 1.Aşama Uygulayıcı Kuruluş Çağrısı açılmış, TÜBİTAK tarafından uygun görülen kurumlar programı yürütmeye hak kazanmıştır.

Bu doğrultuda Düzce Teknopark da BİGG DÜNYA programı ile, Batı Karadeniz bölgesinde yer alan girişimci/girişimci adaylarımızın iş fikirlerinin olgunlaştırılarak ticarileştirilmesi amacıyla 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programının 1. aşama faaliyetlerini 01.07.2018 ve 30.06.2020 tarihleri arasında yürütmek üzere uygulayıcı kuruluşlar arasında yer almıştır.

Düzce Teknopark KAPSÜL Kuluçka Merkezi bünyesinde iş fikirlerinin ticarileştirilmesi yönünde girişimcilere eğitim, danışmanlık, mentörlük, fon bulma, fikri koruma, ticarileştirme hizmetleri verilmektedir. Ayrıca şirketini ilk defa Düzce Teknopark ’ta kurmak isteyen girişimcilerimize %50 kira indirim sağlanmaktadır.

Düzce bölgesinde ve üniversitede, girişimcilik farkındalığının arttırılması için etkinlik, eğitim ve seminerler düzenlenmekte, girişimcilik ekosisteminin oluşturulabilmesi için paydaşlar ile işbirliği yapılmaktadır. Bu doğrultuda proje yarışmaları ve proje pazarları, sertifikalı girişimcilik eğitimleri, iş fikri yarışmaları düzenlenmektedir.

Başvuru için tıklayınız!

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..