Haber

TÜBİTAK Üniversite Proje Yarışmaları Sergisi İTÜ’de

TÜBİTAK Üniversite Proje Yarışmaları Sergisi İTÜ’de

TUBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘’Üniversite Öğrencileri Proje Yarışmaları İstanbul Bölge Sergisi’’ 8-11 Ekim 2018 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Sergide; Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması, Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması ve Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışması kapsamında lisans ve ön lisans öğrencilerinin projeleri yer alacak.

Girişimcilik ve Yenilikçilik Yarışması’nın amacı, üniversite öğrencilerinin girişimcilik ve yenilikçilik konularına yönelik farkındalıklarını artırmak ve çeşitli alanlarda yenilikçilik içeren iş fikirlerini hayata geçirmelerine destek sağlamak olarak belirlenmiştir. 

Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması’nda ise bitirme tezi hazırlayan üniversite öğrencilerinin tez konusu seçimlerinde özel sektörün ihtiyaçlarını dikkate alması ve öğrencilerin özel sektör ortamında bulunarak uygulama tecrübesi edinmelerinin desteklenmesi amaçlanmıştır. 

“Enerji”, “Makine İmalatı ve Otomotiv” ve “Bilgi ve İletişim Teknolojileri” kategorilerinde düzenlenen Öncelikli Alanlarda Üniversite Öğrencileri Proje Yarışması, belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin sorunlarına yönelik çözümler üreten projeler geliştirilmesi amacı taşımaktadır.

ergiye paralel olarak İTÜ Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen panellere tüm İTÜ’lüler davetlidir:

 

“Bilişim ve Telekomünikasyon Sektörlerinde İnovasyon ve Girişimcilik” 8 Ekim 14:00-16:00 SDKM

 

“Savunma Sanayiinde Üniversite İşbirlikleri” 10 Ekim 14:00-16:00 SDKM 

IST-AVRUPA-bolge-davetiye-2

 

afis_istanbul_2018

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..