Haber

Birçok hukukçu ve sosyal bilim araştırmacısının katılacağı “Uluslararası Hukukta Güncel Sorunlar Kongresi” 21 – 22 Şubat 2019 tarihinde MEF Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Uluslararası Hukukta Güncel Sorunlar Kongresi MEF Üniversitesi'nde

Birçok hukukçu ve sosyal bilim araştırmacısının katılacağı 'Uluslararası Hukukta Güncel Sorunlar Kongresi' 21 – 22 Şubat 2019 tarihinde MEF Üniversitesi’nde gerçekleşecektir.

Bu kongre ile uluslararası hukuk sorunlarının, başta uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi olmak üzere farklı disiplin ve perspektiflerle değerlendirilmesi ve olası çözüm önerilerinin ortaya konulması amaçlanmaktadır. Kongre kapsamında "Göçmen Sorunları"; "Diplomatik Krizler"; "Terörle Mücadele Çerçevesinde Kuvvet Kullanımının Meşruiyeti"; "Arap Baharı ve Suriye Savaşı'nın Türkiye'ye Yansımaları"; "Deniz Hukuku Sorunları"; "Çevrenin Uluslararası Düzeyde Korunmasında Türkiye'nin Yeri"; "Osmanlı Devleti ile Türkiye Arasındaki Hukuki İlişki"; "Uluslararası Hukuk Açısından OHAL Dönemi ve OHAL'in Türkiye'deki Etkileri"; "AİHM'in Zorunlu Yargı Yetkisinin Kabulünden Bugüne Türkiye'nin İnsan Hakları Karnesi" gibi konularda bildiriler sunulacaktır. 

Detaylı bilgi için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..