Haber

Uluslararası Öğrenci Akademisi Başvuruları Başladı

Uluslararası Öğrenci Akademisi Başvuruları Başladı

Uluslararası Öğrenci Akademisi; ülkemizde yükseköğrenim gören uluslararası öğrencilerin akademik, sosyal ve kültürel donanımlarının güçlendirilmesi, ilgi ve çalışma alanlarına ilişkin yeni olanakların sunulması, eğitim gördükleri akademisyenler başta olmak üzere yazar ve sanatçılarla yakın ilişkiler kurabilmelerine olanak hazırlanması, öğrenciler arasındaki iletişimin güçlendirilmesi ve öğrencilerin birikimlerinden diğer öğrencilerin faydalanabilmesini amaçlayan programlar bütünüdür.

 

Uluslararası Öğrenci Akademisi ile öğrencilerin akademik ve mesleki donanımlarının artırılması, proje üretme, gerçekleştirme ve yönetme becerilerinin geliştirilmesiyle birlikte öğrencilere sivil toplum bilinci ve organizasyon kabiliyetinin kazandırılması, sosyal sorumluluk ve farkındalık oluşturulması hedeflenmektedir.

Uluslararası Öğrenci Akademisine Kimler katılabilir?

• Akademi programlarından ve diğer etkinliklerden -aksi belirtilmedikçe- Türkiye Burslusu öğrenciler ile ülkemizde yükseköğrenim görmekte olan tüm Uluslararası öğrenciler yararlanabilir.

• Gerekli görüldüğü takdirde, başvurusu alınmış öğrenciler mülakata tâbi tutulacaktır. • Her programın katılım şartları program başlığı altında belirtilmiştir.

• Başvuru sistemi öğrencileri başvurabilecekleri alanlar konusunda yönlendirecektir.

• Öğrencilerin genel olarak akademiden beklentileri, eğitim almak istediği alanla ilgili tercihleri, motivasyonlarının neler olduğu ve daha önce benzer çalışmalar yapıp yapmadığı bilgilerinin sorulacağı bir niyet mektubu yazmaları gerekmektedir.

Son başvuru tarihi: 30 Kasım 2018

Detaylar için tıklayınız!

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..