Haber

Üniversiteler için elektronik kayıtlar başladı

Üniversiteler için elektronik kayıtlar başladı

 

 

Üniversiteler için elektronik kayıtlar bugün başladı.E-kayıt takvimi 16 Ağustos'tan 21 Ağustos’a kadar sürecek. Okula gidilerek yapılacak kayıtlar ise 19-23 Ağustos’ta.

 E-devlet’ten kayıt olan adayların evrak göndermesine GEREK YOKTUR. Kayıt işleminiz evraksız yapılacaktır. E-devlet kaydından sonra adayların, 19-23 Ağustos 2019 tarihinde AKSİS otomasyon sisteminden online kayıt oluşturup ödeme yapması kayıt için yeterlidir.


 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından örgün ve açıköğretim lisans ve önlisans düzeyinde yaklaşık 1 milyon aday, bugünden itibaren 21 Ağustos’a kadar yerleştikleri üniversitelere e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden elektronik kayıt yapabilecek. Adaylar elektronik kayıt yapmayı tercih ederlerse kayıt için üniversiteye gitmelerine gerek kalmıyor.

Şahsen yapılacak kayıtlar ise 19-23 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Adaylar bu tarihlerde üniversitelere giderek doğrudan kayıt olabilecek.

MEBBİS ve YÖKSİS sisteminde mezuniyet bilgisi bulunmayan adayların dikkatine!

MEBBİS ve YÖKSİS sisteminde mezuniyet bilgisi bulunmayan adayların evrak göndermesi GEREKMEKTEDİR. Bu adaylardan sms ile evrak talep edilecektir. Adayların, 19-23 Ağustos 2019 tarihinde evraklarını fakültemize iletmesi gerekmektedir. Evrakları kontrol edilen adayların kayıt işlemi AKSİS otomasyon sisteminden online kayıt oluşturup ödeme yaptıktan sonra tamamlanacaktır. Gönderilmesi gerekilen evraklara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kılavuzu incelemek için tıklayınız.

e devlet üniversite ile ilgili görsel sonucu

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..