Haber

Yaz Döneminde Açık Olacak Olan Nöbetçi KYK Yurtları

Yaz Döneminde Açık Olacak Olan Nöbetçi KYK Yurtları

 

2018 yılında KYK yurtlarının 24 Eylül tarihinde açılacağı açıklandı. Ancak üniversitelerin büyük çoğunluğu 17 Eylülde ders başı yapacak. Öğrencilerin 17 Eylül öncesi derslerine katılabilmeleri için birkaç gün öncesinden gelip yerleşmeleri de gerekiyor. KYK’nın 24 Eylülde açılması bir mağduriyet yaşatsa da açılan nöbetçi KYK yurtlarıyla bu sorunu çözebilirsiniz.

2018 KYK nöbetçi yurtlar bağlantısını ziyaret ederek üniversite kazandığınız ilde açık olan KYK yurtlarını tablo halinde görebilirsiniz. KYK’nın Twitter’daki resmi destek hesabından yapılan açıklamaya göre “Nöbetçi yurtların kapasitesinin yetmediği durumlarda ek nöbetçi yurtlar da açılacaktır.” Eylül ayında yurt ücreti ödediğiniz için ayrıca nöbetçi yurtlar için bir ödeme yapmanız gerekmiyor.

NÖBETÇİ KYK YURTLARA NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Nöbetçi KYK yurtlarına online sistem üzerinden başvuru yapılmamakta. Evraklarınızı hazırladıktan sonra kalmak istediğiniz nöbetçi yurdu telefonla arayarak yer ayırmanız gerekmekte. Daha sonra asil olarak yerleşmeye hak kazandığınız KYK yurduna 24 Eylülde giderek kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Nöbetçi yurtların listesi için tıklayınız. 

 

 

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..