Haber

Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü’nün 2004 yılından bu yana düzenlediği YUCON etkinliği, bu sene de “YUCON: Legacy” adı altında alt kültür severler ile buluşuyor.

Yeditepe Üniversitesi Bilim kurgu Kulübü'nden YUCON: Legacy

Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü’nün 2004 yılından bu yana düzenlediği YUCON etkinliği, bu sene de “YUCON: Legacy” adı altında alt kültür severler ile buluşuyor.

Türkiye’nin en etkin bilim kurgu kulüplerinden Yeditepe Üniversitesi Bilimkurgu Kulübü’nün düzenlediği “YUCON: Legacy”, 14-15 Temmuz tarihleri arasında, Yeditepe Üniversitesi’nde katılımcılarına kapılarını açıyor. Etkinlikte alt kültür severler; FRP, kutu oyunları, Magic the Gathering, e-spor ve cosplay yarışmalarının olduğu hazine avı ve başarı (achievement) sistemi, Playstation ve Arcade makineleriyle eğlenceye doyacak.

YUCON: Legacy’de Neler Olacak?
Etkinlik alanı içine dağılan çeşitli Arcade makineler, Playstation-1 ve Playstation-2 ile retro oyunları deneyimleyecek olan katılımcılar, Just Dance, Guitar Hero ve çeşitli Playstation-4 oyunlarını da alanda bulabilecek.
Yurt dışından çağrılan konuk cosplayer’larla tanışma şansı bulacak olan katılımcılar ayrıca, Migraine Design, MEG cosplay, Couplesmiths cosplay, Hero Mask Desing workshoplarına ve Base42, Enis Kirazoğlu, Ses Sanatçısı Haruncan, Demonolog Seçkin Sarpkayanın konferanslarına katılıp sertifika alabilecek ve büyük isimlerin tecrübelerini ilk ağızdan dinleyecek.
 
Her FRP oyununa özel tahsis edilen sınıflarda serin rahat ve projeksiyon eşliğinde FRP oynama şansını da yakalayacak olan katılımcılar, 40’tan fazla kutu ve kart oyunu seçeneği arasından istediklerini oynayabilecek, etkinlikte boş vakit bulamayacaklar.

20₺ karşılığında 2 gün boyunca etkinlik alanına giriş olanağına sahip olacak katılımcılar, ayrıca Cumartesi gecesi kalmak istemeleri durumunda, 20₺ karşılığında, etkinlik alanının 50 metre ilerisindeki yurt odalarında kalabilecek.

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..