Haber

Yıldızlı Projeler Yarışması başvuruları başladı

Yıldızlı Projeler Yarışması başvuruları başladı

2009’dan bu yana Yıldızlı Projeler Yarışması, öğrencilerin projelerinin hayata geçmesi konusunda onlara destek olarak bu projelerin ürüne dönüşmesinde rol oynayan, Start-upların projelerine destek olan, üniversite-sanayi iş birliğini somutlaştıran, genç ve pratik beyinlerin rekabet ettiği bir yarışmadır.

Yarışmam iki ana kategoride (Öğrenci Projeleri, Start-up) proje başvurusu almaktadır.

Her kategori kendi içerisinde değerlendirilecek ve kategori birincilerine, ikincilerine ve üçüncülerine final günü ödülleri verilecektir.

Bilişimden makinaya, enerjiden sağlığa, elektrikten kimyaya her alandan projeler alanlarında uzman isimler tarafından objektif bir şekilde değerlendiriliyor. 12 yıldır Yıldızlı Projelerde, insanlığa hizmet edecek ve ihtiyaçlara çözümler getiren en güzel projeler seçilerek, hayat bulması için destek sağlanıyor.

Amaç

Yıldız Teknik Üniversitesi IEEE Öğrenci Kulübü (IEEE YTÜ), kurulduğu günden bu yana mesleki ve teknik gelişmelere önem veren, gerçekleştirdiği etkinliklerle ekip ruhunun, takım çalışmasının ve liderliğin en güzel örneklerini sergileyen, düzenlediği organizasyonlarla mühendis adayları ve iş dünyası arasında köprü oluşturarak mühendislik yetkinliğinin artmasına olanak veren bir öğrenci topluluğudur. Kulübümüz, vizyon sahibi üniversite öğrencilerini teşvik etmek ve onların çalışmalarına destek vermek amacıyla 2009 yılında ilki gerçekleştirilmiş olan “YILDIZLI PROJELER” proje yarışmasını düzenlemektedir.

Amacımız, üniversite öğrencilerinin ve Start-up’ların yapacakları çalışmaların kalitesini destek ve teşvik ile arttırarak, kabul edilen projelere ilgi duyacak kişi ve kurumlarla temasa geçmek; bu yolla danışmanlık, malzeme, laboratuvar ve hizmet desteği almak ve ortaya çıkan çalışmaların; bilim dünyasına, araştırma kurumlarına, sanayi kuruluşlarına ve sektöre duyurulmasına yardımcı olmaktır. Bu proje yarışması ile üniversite-sanayi iş birliği için somut bir adım atılmış olacaktır.

Yarışma Süreci

Proje Alımı  6 Ocak 2020 – 1 Mart 2020

www.yildizliprojeler.com adresinden üniversite öğrencileri ve start-up başvuruları alınacaktır.

Ön Değerlendirme  2 Mart 2020 – 8 Mart 2020

Yıldız Teknopark tarafından oluşturulacak bir kurul ile projeler ön değerlendirmeye alınacaktır.

Yıldızlı Projeler Değerlendirme Kurulu Değerlendirmesi  9 Mart 2020 – 22 Mart 2020

Ön değerlendirmeden geçen projeler 2020 Yıldızlı Projeler Yarışması Değerlendirme Kurulu tarafından değerlendirilecektir.

Finalistlerin İlanı  25 Mart 2020

2020 Yıldızlı Projeler Yarışması Değerlendirme Kurulu tarafından seçilen projeler ilan edilecektir.

Eğitim  7-10 Nisan 2020

Finale kalan proje sahiplerine, Ar-ge, inovasyon ve sunum teknikleri hakkında eğitim verilecektir.

Final Günü ve Ödül Töreni  14 Nisan 2020

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek ödül töreni ile ödüller sahipleriyle buluşacaktır.

Başvuru için tıklayınız!

Resim

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..