Dr. Muhittin Ülker Öğrenci Yurdu(Ufuk Üniversitesi Öğrenci Yurdu)

Ankara

Kapasite

240

Ücret

7400

Yurt Türü

Kız/Erkek

Yurt Tipi

Devlet

Güvenlik

Var

Yemekhane

Var


Dr. Muhittin Ülker Öğrenci Yurdu Ufuk Üniversitesi İncek yerleşkesinde Kızılcaşar Köyü ve Mogan Gölü havzası manzaralı bir konumdadır. İncek yerleşkesi Hukuk, İktisadi İdari Bilimler, Eğitim ve Fen-Edebiyat Fakülteleri, Adalet Meslek ve Meslek Yüksekokulları, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Hazırlık Bölümünü bünyesinde barındırmakta. Tıp Fakültesi, Hemşirelik Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Enstitüsü Üniversitemizin Balgat yerleşkesinde yer almakta. Her iki kampus arasında ulaşım ücretsiz olarak üniversitemiz servis araçları ile sağlanmaktadır. Balgat yerleşkesi Ankara’nın Eskişehir-Konya Yolu kavşağında bulunduğundan metro ve otobüs gibi toplu taşıma araçları ile şehrin çeşitli noktalarına ulaşım kolaylıkla sağlanmakta. Yurt binalarımızda tek ve çift kişilik odalar olmak üzere toplam 240 yatak kapasitesine sahiptir. Odaların tamamında banyo, lavabo ve tuvalet,  bazalı yatak, gardırop, kitaplık, çalışma masası, mini buzdolabı, bürosit ve dinleme koltuğu; tek  kişilik odalarda  ilave olarak televizyon ve kanepe  bulunmaktadır. Bina ve odalarda sağlanan hizmetler:  Temizlik hizmeti   Yurt  idaresi tarafından sağlanan ve 15 günde bir değiştirilen nevresim takımları   Bütün odalarda sınırsız kablosuz internet  Binalarda yurt öğrencilerine 24 saat açık toplam 4 çalışma salonu   Çamaşırhanemizde ücret dahilinde yıkama ve kurutma makineleri   Kullanıma açık ütü ve masası   Kantinin yemek salonunda öğrencilerin kullanımına 24 saat açık olan televizyonlar  24 saat vardiyalı görev yapan güvenlik görevlileri Yurdumuzda kalan öğrencilerin yürüyerek kolayca ulaşabilecekleri ve ihtiyaçlarını giderebilecekleri 2M Migros ve İncek Eczanesi bulunmaktadır. 


Oda Koşulları

 • Kablosuz İnternet Bağlantısı
 • Çalışma Ünitesi
 • Kitaplık
 • Mini Buzdolabı
 • Dolap

Başvuru Koşulları

Öğrencilerimizin yurda kesin kayıt yaptırabilmeleri için kayıt sırasında Yurt Müdürlüğüne teslim etmeleri gereken belgeler aşağıda yer almaktadır. 

 • Toplanması gereken belgelerin takibini kolayca yapabilmek için aşağıdaki listenin çıktısı alınabilir.
 • Öğrenci Kimliği/Belgesi: Ufuk Üniversitesi öğrencisi olduğunu ıspatlayan Öğrenci İşlerinden alınmış öğrenci belgesi
 • Adli Sicil Belgesi (www.turkiye.gov.tr adresinden temin edebilirsiniz.)
 • Öğrencinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Velinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olan nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vesikalık fotoğraf: 2 adet yeni çekilmiş
 • Ücret ve Depozito Dekontu: Yurt ücretini ve depozito bedelini Halkbank Çukurambar Şubesi (Şube kodu: 1310), TL Hesap Numarası: 16100016, IBAN: TR59 0001 2001 3100 0016 1000 16  Ufuk Üniversitesi hesabına yatırıldığına dair üzerinde “YURT ÜCRETİ” ve “YURT DEPOZİTOSU” ibaresi bulunan dekont
 • Sağlık raporu: durumunun yurtta kalmasına elverişli olduğunu belirten sağlık kuruluşlarından alınacak rapor. Rapor alınırken aşağıdaki kan testleri de yaptırılmalıdır.
 • Kan Testleri:    
 1. 1. AIDS (HIV) Testi 
 2. 2. Hepatit B ve C (HBsAg, antiHBS, antiHCV) 
 3. 3. Tüberküloz Testi: Hastaneden alınmış akçiğer grafisi raporu veya Verem Savaşım Merkezinden alınmış PPD test sonucu) 
 4. 4. Kan Grubu raporu veya kartı.

ÖNEMLİ NOT: PPD TESTİ UFUK ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNDE SAĞLANAN BİR HİZMET DEĞİLDİR. 


Ücretler

2017-2018 eğitim öğretim yılı için belirlenmiş olan yurt ücretleri:

TEK KİŞİLİK ODA: 9800 TL

ÇİFT KİŞİLİK ODA: 7400 TL

DEPOZİTO: 1000 TL 

Depozito her öğrenciden tahsil edilmektedir ve öğrenciye zimmetlenen odada ve içindeki eşyalarda oluşan zarar ziyanı karşılamak üzere alınmaktadır. Yıl sonunda zarar ziyan tespiti yoksa depozitonun tamamı iade edilir. Zarar ziyan tespit edilirse hasarı karşılayacak miktar kesildikten sonra depozitonun kalanı iade edilir.

Yurt ücretleri iki eşit taksitle tahsil edilmektedir. Güz ve Bahar dönemleri için ödemelerin yapılması gerektiği son tarihler yurt yönetimi tarafından yurdun ‘Duyuru’ sayfasında ilan edilir. Ödemesini belirtilen süre içerisinde yapmamış veya kayıt belgelerinde eksikliği olan öğrenciler yurda kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (0)

Daha önce 0 kişi favorilerine ekledi
6 İmkan

Neler Var

TV
liga:
Yemekhane
liga:
Çamaşırhane
liga:
Kafeterya
liga:
Televizyon İzleme Salonu
liga:
Etüt Odaları
liga:

Sosyal Medya